Zamknij

Powrót kibiców na stadiony coraz bliżej? Znamy wstępny termin

15.04.2021 14:15
Górnik - Wisła Płock
fot. Daniel Bodzenta/East News

Kibice wkrótce będą mogli wrócić na stadiony. Zdaniem dziennikarza Polsatu Sport Krystiana Natońskiego fani pojawią się na trybunach już w maju.

Kibice mogą powoli szykować się do powrotów na stadiony? Chociaż większość obowiązujących restrykcji została przedłużona do 25 kwietnia, pojawiło się światełko w tunelu dla fanów piłki nożnej. Jest szansa, że miłośnicy futbolu już w maju wrócą na trybuny.

- Powiało optymizmem. Prawdopodobny powrót kibiców na trybuny już w maju – napisał na Twitterze Krystian Natoński z Polsatu Sport.

Kibice po raz ostatni pojawili się na meczach PKO Ekstraklasy w październiku ubiegłego roku. Być może polscy fani będą mogli wejść na trybuny w podobnym czasie, co Brytyjczycy. Przypomnijmy, że Boris Johnson zapowiedział powrót angielskich kibiców najwcześniej 17 maja, o ile pozwoli na to sytuacja zdrowotna.

PKO Ekstraklasa: Kiedy kibice wrócą na stadiony?

Pod koniec lutego premier Wielkiej Brytanii przedstawił plan powrotu widzów na imprezy sportowe do jednej czwartej pojemności stadionów, ale na nie więcej niż 10 000 osób.

Z kolei inne europejskie państwa m.in. Włochy, Hiszpania, Francja, czy Niemcy, nie ogłosiły jeszcze planów powrotu kibiców na stadiony.

RadioZET.pl