Zamknij

Kamil Grosicki w Legii Warszawa? Trwają rozmowy ws. transferu

02.02.2021 16:36
Kamil Grosicki
fot. PAP/EPA

Kamil Grosicki może zostać nowym piłkarzem Legii Warszawa. Reprezentant Polski miałby trafić do stolicy Polski na zasadzie wolnego transferu. Negocjacje trwają.

  • Kamil Grosicki może odejść z WBA i trafić za darmo do Legii Warszawa
  • Jedynym problemem przy transferze Grosickiego do Legii może być wysokość jego pensji
  • W Warszawie piłkarz mógłby liczyć na regularną grę przed Euro 2021

Grosicki w Legii Warszawa? Klub ze stadionu przy Łazienkowskiej rozpoczął rozmowy w sprawie transferu - wynika z informacji Tomasza Włodarczyka z serwisu meczyki.pl.

Grosicki ma co prawda jeszcze kilka miesięcy ważnego kontraktu, ale angielski klub jest skłonny oddać go za darmo. Problemem może być jednak pensja 32-latka. W West Bromwich Albion "Grosik" ma zarabiać aż 40 tysięcy funtów tygodniowo, czyli około 200 tysięcy złotych.

Transfery 2021. Kamil Grosicki piłkarzem Legii Warszawa?

Doświadczony zawodnik miałby być prawdziwym hitem transferowym Legii, która w tym okienku straciła kilku piłkarzy (odeszli m.in. Michał Karbownik i Domagoj Antolić) i nie wzmocniła kadry. Transfer mógłby wyjść na dobre też samemu Grosickiemu, który przed Euro 2021 chce być w rytmie meczowym, a w stolicy Polski - w odróżnieniu od Anglii - z pewnością miałby miejsce w pierwszym składzie.

Grosicki w przeszłości był już piłkarzem Legii. Opuścił klub w 2009 roku, gdy przeniósł się do Jagiellonii Białystok. Później grał jeszcze w tureckim Sivassporze, francuskim Rennes i angielskim Hull City.