Zamknij

Kamil Grosicki wróci do ekstraklasy? "Lukas Podolski o niego pytał"

14.08.2021 18:21
Kamil Grosicki może wrócić do ekstraklasy
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Kamil Grosicki po odejściu z West Bromwich Albion wciąż pozostaje bez klubu i nie wiadomo, gdzie będzie kontynuował karierę. Reprezentant Polski nie narzeka na brak zainteresowania, ale nie ma konkretów. Niewykluczone, że skrzydłowy wróci do Polski, miał o niego pytać m.in. Lukas Podolski z Górnika Zabrze.

  • Kamil Grosicki cały czas szuka klubu po wygaśnięciu jego kontraktu z West Bromwich Albion
  • Interia przekonuje, że Polak może trafić do Derby County lub do zespołów z Turcji, Arabii Saudyjskiej czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich
  • Możliwy jest także powrót "Grosika" do ekstraklasy

Kamil Grosicki pozostaje bez klubu od 30 czerwca, gdy wygasł jego kontrakt z West Bromwich Albion. Po awansie do Premier League Polak stracił miejsce w składzie i jeśli już grał, to w rezerwach. W pierwszej drużynie uzbierał łącznie nieco ponad 300 minut.

Sytuacja 33-latka stała się również problematyczna dla selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Portugalczyk powołał "Grosika" na premierowe zgrupowanie, ale potem z niego zrezygnował i nie zabrał na Euro 2020 (2021). Kariera byłego piłkarza m.in. Sivassporu, Trabzonsporu czy Hull City stanęła na zakręcie i nie wiadomo, w którą stronę się rozwinie.

Kamil Grosicki zagra w polskiej lidze?

Jak przekonuje Interia, Kamil Grosicki może trafić do Derby County. Drużyna, w której występuje obecnie Kamil Jóźwiak, szczęśliwie uchroniła się przed spadkiem z Championship do League One, w przeszłości wykazywała już zainteresowanie usługami naszego skrzydłowego, a teraz ma ponownie zapuścić sieci i powalczyć o podpis Polaka. Ponadto mówi się o zakusach zespołów z Turcji, Arabii Saudyjskiej oraz ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz także

Możliwe jednak, że 33-latek wróci do ekstraklasy. Niedawno media rozpisywały się o kontaktach Legii Warszawa i Pogoni Szczecin z otoczeniem zawodnika, ale ostatecznie nie doszło do żadnych ruchów. Teraz też pojawiają się dwa kluby, które chciałyby mieć w swoich szeregach Grosickiego, ale ich nazw Interia nie zdradza.

Jakiś czas temu Sławomir Peszko przekonywał, że o Kamila pytał mistrz świata, gracz Górnika Zabrze Lukas Podolski. - Niedawno rozmawiałem z "Grosikiem", bo chciałem dowiedzieć się, jaka jest jego sytuacja. Zaproponowałem mu Górnik Zabrze, bo Kamil byłby tam wzmocnieniem. Wcześniej dostałem telefon od Lukasa Podolskiego. Lukas chciał go o to zapytać, ale nie miał bezpośredniego kontaktu i zrobiłem to w jego imieniu. Kamil ciągle czeka - zdradził "Peszkin".

Aktualnie Kamil Grosicki trenuje indywidualnie w Szczecinie.

RadioZET.pl/interia.pl