Zamknij

Kamil Grosicki chce wrócić do reprezentacji Polski. "To moje marzenie"

23.08.2021 16:03
Kamil Grosicki chce wrócić do reprezentacji Polski. "To moje marzenie"
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Kamil Grosicki na pierwszej konferencji po transferze do Pogoni zdradził, że jednym z jego celów jest walka o grę w reprezentacji Polski. - Moim marzeniem jest grać jak najlepiej dla Pogoni Szczecin, osiągać z drużyną sukcesy, wrócić do reprezentacji Polski. Będę o to walczył. Krok po kroku. Najpierw muszę dojść do formy i wywalczyć miejsce w składzie. Pokazać, że turbo jest jeszcze mocne – opisywał w swoim stylu skrzydłowy.

Kamil Grosicki podpisał z Pogonią dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Dariusz Adamczuk, członek zarządu klubu ze Szczecina poinformował, że rozmowy z 33-letnim zawodnikiem rozpoczęły się już w lutym. Wówczas jednak Grosicki nie chciał trafić do Pogoni. Transfer udało się przeprowadzić dopiero w tym oknie.

- Chciałbym podziękować prezesowi Jarosławowi Mroczkowi. Gdy wybiegałem z córką na stadion, to było tyle emocji, że nie zauważyłem, iż wzruszył się Pan przy przekazywaniu mi koszulki meczowej. Zauważyłem to w domu i zrobiło mi się bardzo miło. Wiem, co znaczy dla Pana Pogoń  i ten transfer. Zrobię wszystko, by był Pan dumny z tego transferu. Bardzo dziękuję też Dariuszowi Adamczukowi. Bez niego ten transfer by nie doszedł do skutku – powiedział nowy zawodnik Pogoni, cytowany przez stronę pogonszczecin.pl.

Kamil Grosicki: moim marzeniem jest powrót do reprezentacji

Skrzydłowy przyznał, że od 1,5 miesiąca trenuje indywidualnie. - To jednak coś zupełnie innego niż zajęcia z drużyną. Wczoraj przechodziłem testy wydolnościowe, sprawdzano też, czy z moim zdrowiem jest wszystko dobrze. Dzisiaj miałem pierwszy trening indywidualny. Nie mogę się doczekać zajęć z zespołem, ponieważ bardzo mi tego brakuje. Normalnego, codziennego funkcjonowania, które powoduje, że uśmiech wraca na twarz. Kryzysy na pewno będą, bo długo nie grałem, ale jest tu świetny sztab szkoleniowy i wiem, że wiedzą jak ze mną pracować. Z każdym dniem będę lepszy. Tylko ode mnie zależy, ile będę wkładał swoich sił i chęci w każdy trening, a te mam olbrzymie – wyjaśniał.

Grosicki nie ukrywał, że jego marzeniem jest powrót do reprezentacji Polski. - Najważniejsze jest dla mnie, aby wrócić do gry i cieszyć się każdym dniem. Dziś rano byłem szczęśliwy, że przede mną jest trening. Moim marzeniem jest grać jak najlepiej dla Pogoni Szczecin, osiągać z drużyną sukcesy, wrócić do reprezentacji Polski. Będę o to walczył. Krok po kroku. Najpierw muszę dojść do formy i wywalczyć miejsce w składzie. Następnie pokazać się z dobrej strony w lidze. Pokazać, że turbo jest jeszcze mocne. Wtedy będzie można mówić o reprezentacji. Wierzę w siebie i w to, że tak będzie – zaznaczał wychowanek klubu.

Grosicki o powrocie do Pogoni: "córka się popłakała ze szczęścia"

- Moja córka popłakała się ze szczęścia, gdy powiedziałem jej, że podpiszę kontrakt z Pogonią. Babcia nie wiedziała o tym do samego ogłoszenia transferu. Chcieliśmy, aby to była niespodzianka. Wszyscy przyjaciele są dumni i szczęśliwi, że wróciłem do Dumy Pomorza. Najważniejsze jest dla mnie, aby wrócić do gry i cieszyć się każdym dniem. Dziś rano byłem szczęśliwy, że przede mną jest trening - podsumował nowy skrzydłowy Pogoni.

83-krotny reprezentant Polski trafił do Pogoni na zasadzie wolnego transferu. Do tej pory Grosicki zagrał w Szczecinie 21 razy.

RadioZET.pl/pogonszczecin.pl