Kacper Kozłowski z debiutanckim golem dla Pogoni. Wyjazdowa wygrana Portowców

16.04.2021 20:16
Podbeskidzie - Pogoń

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrała w pierwszym piątkowym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin 0:2. Swoją debiutancką bramkę dla Portowców zdobył Kacper Kozłowski. W ostatnim czasie 17-latek został powołany przez Paulo Sousę na zgrupowanie reprezentacji Polski.

W 27. minucie Portowcy przeprowadzili, w obrębie pola karnego rywala koronkową akcję. Piłka trafiła do Jakuba Bartkowskiego, który mając przed sobą Michala Peskovica nie potrafił go pokonać.

Jednak sześć minut później bielski golkiper nie uratował swojej drużyny od utraty gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony Michała Kucharczyka dobrą "główką" popisał się Kacper Kozłowski. Było to pierwsze trafienie 17-latka dla Portowców.

Na pięć minut przed przerwą bliski wyrównania byli "Górale". Piłkę po strzale z rzutu wolnego Michała Rzuchowskiego dobrze ustawiony Dane Stipica wypiąstkował w pole.

Podbeskidzie - Pogoń: Gol Kozłowskiego, wygrana Portowców

W 62. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni za faul Bartłomieja Kręcichwosta na Bartkowskim, a dwie minuty później pewnie go wykorzystał Sebastian Kowalczyk. W 75. minucie Pogoń powinna postawić kropkę nad i, ale Bartkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Podbeskidzie im bliżej było końca meczu, tym miało wyraźniejszą przewagę, ale nie potrafiło nawet zmniejszyć rozmiaru porażki.

Ostatnie cztery minuty Pogoń grała w osłabieniu. Wykorzystała ona wcześniej limit zmian, a kontuzji doznał Benedikt Zech.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kacper Kozłowski (33-głową), 0:2 Sebastian Kowalczyk (64-karny).