Zamknij

Jerzy Brzęczek może wrócić do Ekstraklasy. Nowe wyzwanie dla byłego selekcjonera

11.05.2021 09:16
Jerzy Brzęczek może wrócić do Ekstraklasy. Nowe wyzwanie dla byłego selekcjonera
fot. Piotr Matusewicz/East News

Jerzy Brzęczek wkrótce ma wrócić do PKO Ekstraklasy. Zdaniem Mateusza Borka były selekcjoner reprezentacji Polski ma otrzymać pracę w Wiśle Kraków, gdzie ma sprawdzić się w zupełnie innej roli.

Jerzy Brzęczek od prawie połowy roku pozostaje bez pracy. Byłego selekcjonera reprezentacji Polski łączono wcześniej z Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Najnowsze informacje na temat 50-latka przekazał Mateusz Borek.

Według dziennikarza były szkoleniowiec biało-czerwonych ma powrócić do Ekstraklasy, a dokładniej do Wisły Kraków. Jednak Brzęczek nie zostałby trenerem Białej Gwiazdy, lecz sprawdziłby się w innej roli – dyrektora sportowego.

Jerzy Brzęczek w Wiśle Kraków?

- Słyszę o takim scenariuszu, że Jerzy Brzęczek może być dyrektorem sportowym, a Radosław Sobolewski trenerem. Jest podobno taka opcja. Czy ona ostatecznie dojdzie do głosu? Nie wiem - ujawnił Mateusz Borek w programie "Misja Futbol - Dogrywka".

Na tę chwilę trenerem Wisły Kraków jest Peter Hyballa, ale jego zawodnicy spisują się poniżej oczekiwań. Małopolski klub zajmuje 14. miejsce w tabeli, a ostatnie zwycięstwo zanotował pod koniec marca.

RadioZET.pl