Zamknij

Jędrzejczyk stracił opaskę kapitana Legii. Jego następca to ogromne zaskoczenie

20.01.2022 11:59
Luquinhas
fot. Jan Bielecki/East News

Aleksandar Vukovic poinformował w rozmowie z portalem legia.net, że Luquinhas zastąpi Artura Jędrzejczyka w roli kapitana drużyny na okres trwania rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. - Wszyscy doceniliśmy to, jak się zachował - wyjaśnił swoją decyzję serbski szkoleniowiec.

W środę piłkarze Legii Warszawa zaprezentowali się z dobrej strony i pokonali w towarzyskim meczu drużynę Grzegorza Krychowiaka (był w pierwszym składzie) FK Krasnodar 2:1. Gole dla "Wojskowych" strzelili Portugalczyk Josue oraz Mateusz Wieteska, z kolei Rosjanie odpowiedzieli bramką Brazylijczyka Wandersona.

Sporym zaskoczeniem był fakt, że ekipę legionistów wyprowadził na murawę... Luquinhas. Jak wyjawił trener warszawian Aleksandar Vukovic w rozmowie z portalem legia.net, Brazylijczyk nie założył kapitańskiej opaski tymczasowo, a będzie to robił przynajmniej do końca rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy.

Jędrzejczyk stracił opaskę kapitana Legii. Zastąpi go... Luquinhas

- Nie było potrzeby, aby go o cokolwiek prosić. To mnie też skłoniło do przemyśleń, tym bardziej że mamy odniesienie do zupełnie innego przypadku w klubie. Wszyscy doceniliśmy to, jak zachował się Luquinhas - jaką pokazał lojalność, szacunek dla drużyny, ale też dla klubu. Tego chłopaka nie trzeba było prosić, aby się stawił, pojawił się tutaj z zadowoleniem - wyjaśnił serbski szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że słowa Vukovicia odnoszą się do wydarzeń z grudnia, kiedy to skrzydłowy został pobity przez klubowych chuliganów w autokarze. W przeciwności do Azera Mahira Emreliego, który również ucierpiał w starciu z kibolami, Luquinhas wykazał duże przywiązanie do klubu z Łazienkowskiej i, jak wyjawił sam trener Legii, nawet nie myślał o rozwiązaniu kontraktu z zespołem. Emreli natomiast stara się wymusić transfer na stołecznym klubie jeszcze w trwającym zimowym oknie transferowym.

Aleksandar Vukovic: "Dotychczasowi liderzy dalej pozostaną liderami"

Vukovic zaznaczył, że zmiana kapitana drużyny w żaden sposób nie ujmie na wartości dotychczasowym liderom. - Wiadomo, że liderzy, których mamy, dalej zostają liderami drużyny, najważniejszymi postaciami, jeśli chodzi o budowę szatni i funkcjonowanie zespołu – Artur Boruc i Artur Jędrzejczyk oraz Mateusz Wieteska - wyklarował Serb.

Luquinhas trafił do Legii latem 2019 roku. Od tego czasu rozegrał w barwach "Wojskowych" już 110 oficjalnych meczów, w których zdobył 12 bramek i zaliczył 18 asyst.

RadioZET.pl/legia.net