Zamknij

Piast Gliwice pozyskał nowego pomocnika. To wychowanek Atletico Madryt

09.07.2020 21:50
Javier Ajenjo Hyjek
fot. Twitter/Piast Gliwice

Javier Ajenjo Hyjek został piłkarzem Piasta Gliwice. Wychowanek Atletico Madryt oraz młodzieżowy reprezentant Polski podpisał ze śląskim klubem trzyletni kontrakt.

Javier Ajenjo Hyjek został piłkarzem ekstraklasowego Piasta Gliwice. Urodzony w Madrycie, ale mający polskie obywatelstwo, 19-letni pomocnik podpisał ze śląskim klubem trzyletni kontrakt.

„Od początku Piast był konkretny i obdarzył mnie zaufaniem. Wiem, że tutaj mogę zrobić postęp jako piłkarz. Wiem, że będzie to inne życie niż w Madrycie, ale jestem już przyzwyczajony do podróży i do tego kraju. Przychodzę do Piasta jednak po to, aby przede wszystkim grać w piłkę. Wiem, że mam tutaj odpowiednie warunki do rozwoju i będzie mi tu dobrze” - powiedział po podpisaniu kontraktu zawodnik, cytowany w klubowym komunikacie.

Zobacz także

Javier Ajenjo Hyjek piłkarzem Piasta Gliwice. To wychowanek Atletico

Jest wychowankiem Atletico Madryt, jednak nigdy nie zagrał w pierwszej drużynie. Ma za to na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Pomocnik to pierwszy gracz pozyskany przez gliwiczan w letnim okienku transferowym.

- Javier to bardzo młody zawodnik, który jeszcze przez najbliższe trzy lata będzie spełniał warunki młodzieżowca. W kadrze Polski występował na środku pomocy, ale jest uniwersalny i może również grać na prawej stronie. Udało nam się wygrać rywalizację z innymi klubami ekstraklasy. Cieszymy się, że wybrał właśnie Piasta. Ten ruch przyniesie obustronne korzyści – ocenił gracza dyrektor sportowy klubu Bogdan Wilk.

W poprzednim sezonie zespół prowadzony przez trenera Waldemara Fornalika zdobył pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Teraz, na trzy kolejki przed końcem sezonu, gliwiczanie są wiceliderem, ze stratą ośmiu punktów do Legii Warszawa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu