Zamknij

Janusz Gol stracił opaskę kapitana Cracovii: "Niezrozumiała postawa"

28.04.2020 19:09

Trener Cracovii Michał Probierz podjął decyzję o odwołaniu z funkcji kapitana pierwszej drużyny Janusza Gola. To pokłosie braku zgody piłkarza na obniżkę wynagrodzenia na czas pandemii koronawirusa.

Janusz Gol stracił opaskę kapitana Cracovii
fot. Shutterstock
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Z uwagi na brak akceptacji warunków dotyczących czasowego obniżenia wynagrodzenia kontraktowego o 50% w związku z panująca pandemią wirusa SARS-CoV-2, która przekłada się trudną sytuację Klubu, Janusz Gol z dniem dzisiejszym zostaje odwołany z funkcji kapitana I Drużyny Cracovii" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie "Pasów".

"Niezrozumiała postawa zawodnika w sytuacji, gdy wszyscy pozostali członkowie drużyny, jak również sztabu szkoleniowego, zaakceptowali warunki czasowej redukcji wynagrodzenia, świadczy o braku szacunku wobec pozostałych zawodników i pracowników Cracovii, jak również o elementarnym braku odpowiedzialności za drużynę w tym trudnym dla wszystkich okresie" - napisał Probierz.

Takie kroki prawdopodobnie oznaczają koniec kariery Janusza Gola w zespole Cracovii.

Koronawirus w Polsce: Kluby obniżają pensje

Wszystkie kluby piłkarskiej ekstraklasy cierpią finansowo z powodu pandemii koronawirusa, która doprowadziła do przerwania sezonu po 26 kolejkach, a to z kolei zmusiło właścicieli drużyn do czasowego obniżenia pensji. Rozgrywki mają zostać wznowione pod koniec maja bez udziału publiczności i przy zachowaniu rygoru sanitarnego.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/Cracovia