Zamknij

Janusz Gol odszedł z Cracovii. Żona piłkarza wydała wzruszające oświadczenie

06.08.2020 21:50
Janusz Gol
fot. Piotr Matusewicz/East News

Janusz Gol za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z tegorocznymi zwycięzcami Pucharu Polski - Cracovią. Były kapitan popularnych "Pasów" rozstał się z klubem w nieco chłodnej atmosferze, jednak to nie przeszkodziło jego żonie wydać wzruszającego oświadczenia.

Janusz Gol nie jest już piłkarzem Cracovii – poinformował krakowski klub. Obowiązujący do 2022 roku kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Gol trafił do Cracovii pod koniec sierpnia 2018 roku. W barwach "Pasów" zagrał w 62 meczach, w tym 56 razy w ekstraklasie. Zdobył jedną bramkę i zaliczył pięć asyst.

Zobacz także

Janusz Gol odszedł z Cracovii. Wzruszające oświadczenie żony piłkarza

W trakcie przerwy związanej z pandemią koronawirusa Gol, jako kapitan zespołu, nie chciał zgodzić się na sposób, w jaki klub prowadził negocjacje z drużyną w sprawie czasowego obniżenia kontraktów o 50 procent.

Ostatecznie jako jedyny w drużynie nie podpisał aneksu w tej sprawie. Został za to przez trenera Michała Probierza pozbawiony funkcji kapitana. Po wznowieniu rozgrywek pojawił się jeszcze na boisku w trzech spotkaniach; po raz ostatni 9 czerwca z Lechią Gdańsk, a potem został odesłany na urlop. Miało to związek z publicznymi wypowiedziami, w których zarzucił trenerowi Probierzowi brak dobrej woli wyjaśnienia sprawy.

Co ciekawe, oświadczenie odnoszące się nieco do tej sytuacji, jakby w imieniu Gola, wydała żona piłkarza, Dorota Gol.

34-letni pomocnik wcześniej był piłkarzem m.in. GKS-u Bełchatów, Legii Warszawa i Amkaru Perm. W swoim dorobku ma też osiem występów w pierwszej reprezentacji.

Gol jest trzecim, po sprzedanym do Legii Rafaelu Lopesie i Niku Datkovicu (na zasadzie wolnego transferu przeszedł do węgierskiego klubu Kisvarda FC), piłkarzem, który rozstał się ostatnio ze zdobywcami Pucharu Polski.

Cracovia, która najbliższy sezon ekstraklasy rozpocznie z pięcioma ujemnymi punktami (kara za czyny korupcyjne z rozgrywek 2003/04), już w niedzielę zagra w Warszawie o Superpuchar z mistrzem Polski – Legią.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP