Ekstraklasa: Show Świerczoka z Podbeskidziem. Pewna wygrana Piasta

03.05.2021 17:47
Jakub Świerczok

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 w poniedziałkowym meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Dwie bramki zdobył Jakub Świerczok.

W pierwszej połowie częściej w ataku pozycyjnym byli gospodarze, jednak głośno ustawiana przez bramkarza Michala Peskovica obrona Podbeskidzia nie pozwalała rywalom na wiele.

Kilka razy „urwał” się bielskim defensorom Świerczok, ale nie zdołał oddać groźnego strzału. Udało mu się z rzutu wolnego, ale pewnie interweniował Peskovic. Skapitulował tuż przed przerwą, kiedy Świerczok – po rozegraniu z Michałem Chrapkiem - z ostrego kąta puścił mu piłkę między nogami.

Goście mieli w tej części gry jedną szansę bramkową, kiedy w polu karnym przeciwnika zablokowany został Petar Mamic.

Bielszczanie z większą ochotą do działań „zaczepnych” zaczęli drugą połowę. Ożywił ich grę rezerwowy Peter Wilson, celny, choć lekki strzał oddał Marco Tulio.

Piast - Podbeskidzie: Show Świerczoka

Tyle że gola zdobył Piast, którego kontrę na środku boiska zainicjował Gerad Badia, a wykończył – po kolejnej asyście chrapka – Świerczok.

Trener gości zdecydował się na potrójną zmianę i szybko jeden z wprowadzonych graczy Sierhij Miakuszko próbował zaskoczyć bramkarza gliwiczan, ale uderzył wprost w niego.

Podbeskidzie do frontalnego ataku rzuciło się w ostatnich minutach. Kilka razy przed bramką Frantiska Placha było bardzo groźnie, najbliżej sukcesu był Wilson, który z kilku metrów nie dał rady pokonać Słowaka.

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jakub Świerczok (44), 2:0 Jakub Świerczok (58).