Zamknij

Wychowanek Lecha wyjedzie z Ekstraklasy? Chce go niemiecki gigant

08.12.2021 20:26
Jakub Kamiński
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Jakub Kamiński jest jedną z wyróżniających się postaci na tle całej PKO BP Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że nastolatek znalazł się na celowniku zagranicznych klubów. O zainteresowaniu Kamińskim przez niemieckiego giganta poinformował Mateusz Borek. 

Lech Poznań lideruje w tabeli PKO BP Ekstraklasy i duża w tym zasługa 19-letniego skrzydłowego Jakuba Kamińskiego. Skrzydłowy "Kolejorza" w tym sezonie uzbierał już sześć bramek i zaliczył trzy asysty. Wszystko to sprawia, że wartość Kamińskiego na rynku transferowym wzrasta.

Zainteresowanie już poprzedniego lata wyraził VFL Wolfsburg, który oferował za wychowanka Lecha około 9 mln euro. 

Mateusz Borek: Kamiński znalazł się na radarze Borussii

Jak poinformował Mateusz Borek w programie "Moc Futbolu", do wyścigu o Kamińskiego dołączyła Borussia Dortmund, przy czym Wolfsburg wciąż nie zrezygnował z zakusów na skrzydłowego Lecha. Według Borka "Wilki" są w stanie wyłożyć za Polaka nawet 10 mln euro. 

Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie i Jakub Kamiński trafi do Borussii bądź Wolfsburga, to stanie się on wówczas najdroższym piłkarzem kupionym z polskiej ligi. Obecnie najdrożej sprzedanym zawodnikiem z PKO Ekstraklasy jest Jakub Moder, również wychowanek Lecha Poznań, który przeszedł do Brighton & Hove Albion za kwotę opiewającą na 10 mln euro. 

RadioZET.pl