Zamknij

Kamiński opuści Lecha Poznań. Przejdzie do Bundesligi

10.01.2022 18:02
Jakub Kamiński
fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Lech Poznań dogadał się z Wolfsburgiem w sprawie transferu Jakuba Kamińskiego. Młody talent opuści PKO Ekstraklasę po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Lech Poznań ostatecznie doszedł do porozumienia z Vfl Wolfsburg w sprawie transferu Jakuba Kamińskiego. O negocjacjach obu klubów mówiło się już od dłuższego czasu. Jak informował Mateusz Borek, w wyścigu o podpis Polaka była zamieszana również Borussia Dortmund, jednak to "Wilki" ostatecznie dopięły swego.

Władze "Kolejorza" nie chciały, by skrzydłowy opuszczał ich szeregi już teraz, dlatego też Kamiński przeniesie się do Bundesligi po zakończeniu obecnego sezonu PKO Ekstraklasy. - To był dla nas warunek konieczny, żeby negocjacje mogły zakończyć się powodzeniem. Kluczowe dla nas w kontekście rundy wiosennej i walki o mistrzostwo oraz Puchar Polski było to, żeby zatrzymać obecną kadrę i wszystkich kluczowych zawodników - mówił Tomasz Rzęsa, dyrektor sportowy poznańskiego klubu na oficjalnej stronie Lecha.

Kamiński przejdzie do Wolfsburga

Z takiego obrotu spraw jest zadowolony również sam zawodnik. - Uważam również, że cele są po to, by do nich dążyć i je osiągać, a nie porzucać w pół drogi, dlatego cieszę się, że transfer do VfL Wolfsburg umożliwił mi dokończenie walki z Kolejorzem o nasze cele - mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Chcę odejść z ekstraklasy, z mojego klubu, jako mistrz Polski i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby tak się stało - skwitował Kamiński.

Polak trafia do klubu, który znany jest ze szkolenia młodzieży. "Wilki" nie boją stawiać się na młode talenty, a transfer Kamińskiego, który związał się z niemieckim klubem 5-letnią umową, zdaje się tylko to potwierdzać.

RadioZET.pl