Zamknij

Jakub Błaszczykowski odizolowany od Wisły po meczu. Skandal w Białymstoku

25.08.2020 08:22
Jakub Błaszczykowski
fot. PAP

Jakub Błaszczykowski został odcięty od pozostałej części zespołu Wisły Kraków i nie wrócił z resztą piłkarzy autokarem po spotkaniu z Jagiellonią Białystok. TVP Sport przekazało, że wszystko zaczęło się od tego, jak do zawodnika po meczu podszedł jeden z kibiców.

Jakub Błaszczykowski uratował Wisłę Kraków w pierwszym meczu sezonu PKO Ekstraklasy. Reprezentant Polski doprowadził do remisu z Jagiellonią Białystok, strzelając gola w 33. minucie. Jednak to, co stało się po spotkaniu jest bardziej komentowane. Zaraz po ostatnim gwizdku na murawie znalazł się jeden z kibiców i zrobił z nim zdjęcia swoim dzieciom. Dalej poprosił kapitana Wisły o selfie.

Mimo szybkiej reakcji rzeczniczki Białej Gwiazdy, Karoliny Biedrzyckiej i kierownika Jagiellonii, Arkadiusza Szczęsnego, fan przez dłuższą chwilę nie schodził z boiska. Dodatkowo nie chciał podawać służbom swoich danych.

Jakub Błaszczykowski odizolowany od reszty drużyny

W związku z zagrożeniem koronawirusem na stadionach obowiązują ścisłe zasady bezpieczeństwa. Mimo to doszło do złamania przepisów reżimu sanitarnego i regulaminu obowiązującego na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zespół Jagiellonii i jej kibic mogą zostać surowo ukarani.

- Czekamy na raporty, następnie sprawa trafi do Komisji Ligi, a swoje stanowisko musi przekazać też Jagiellonia – podkreślił Zbigniew Pypczyński z wydziału ds. bezpieczeństwa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Sam Jakub Błaszczykowski nie wrócił z drużyną do Krakowa. Po sytuacji, kapitan Wisły został odseparowany od reszty piłkarzy, a po powrocie przejdzie test na obecność koronawirusa.

RadioZET.pl/TVP Sport