Zamknij

Jakub Błaszczykowski zerwał więzadła krzyżowe. Co dalej z jego karierą?

02.09.2021 17:08
Jakub Błaszczykowski zerwał więzadła krzyżowe
fot. Jakub Błaszczykowski/Instagram/screen

Jakub Błaszczykowski na nagraniu opublikowany na Instagramie poinformował, że na środowym treningu zerwał więzadła krzyżowe i czeka go długa rehabilitacja. Jednocześnie przekazał, że nie zamierza z tego powodu kończyć kariery.

Jakub Błaszczykowski, 108-krotny reprezentant Polski, obecnie pomocnik i współwłaściciel Wisły Kraków, w tym sezonie rozegrał tylko 57 minut w ekstraklasie - 45 ze Stalą Mielec i 12 z Górnikiem Łączna. W starciu z Legią Warszawa nie pojawił się na boisku, a na kolejny występ poczeka kilka miesięcy. 35-latek poinformował o groźnej kontuzji, której nabawił się w środę na treningu.

- Jak to w życiu bywa - raz jest dobrze, raz jest źle. Akurat dziś mam nie do końca pozytywną informację. Wczoraj na treningu zerwałem więzadła krzyżowe. Zdaje sobie sprawę, że ciężkie chwile przede mną - mówi Błaszczykowski na nagraniu opublikowanym na Instagramie.

Błaszczykowski zerwał więzadła. Co z jego karierą?

- Wszystkim tym, którzy po raz kolejny będą kończyć moją karierę, przypominam, że wstałem 100 razy, wstanę 101. Tym, którzy mnie wspierają, serdecznie dziękuję - dodał.

Na tę informację zareagowali m.in. Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk i Kamil Grosicki. Wszyscy przekazali mu ciepłe słowa szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.

RadioZET.pl