Kontuzja Jakuba Błaszczykowskiego. Pomocnika czeka dłuższa przerwa

Maciej Walasek
11.09.2019 21:08
Jakub Błaszczykowski kontuzja
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Błaszczykowski, który w poniedziałkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy reprezentacji Polski z Austrią doznał kontuzji, nie będzie mógł zagrać w najbliższym spotkaniu ekstraklasy z Koroną Kielce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jakub Błaszczykowski przeszedł specjalistyczne badania, które wykazały uszkodzenie mięśnia przywodziciela. Jak poinformował krakowski klub, Błaszczykowski na pewno nie będzie do dyspozycji Macieja Stolarczyka na sobotni mecz w Kielcach z Koroną, a najprawdopodobniej także na kolejne spotkanie z Wisłą Płock.

33-letni Błaszczykowski w meczu z Austrią pojawił na boisku w 58. minucie zastępując Dawida Kownackiego, ale po niespełna dwudziestu minutach musiał opuścić boisko.

W tym sezonie ekstraklasy wystąpił w czterech spotkaniach, gdyż wcześniej przechodził rehabilitację po kontuzji (złamany palec stopy), której doznał w marcu.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

Wszytko natomiast wskazuje na to, że w najbliższym spotkaniu w Kielcach trener Stolarczyk będzie mógł skorzystać już z Vullneta Bashy, który wrócił do zajęć z zespołem, po kilku tygodniach przerwy.

Wisła po siedmiu kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów.

RadioZET.pl/PAP