Zamknij

Jagiellonia może oddać stadion pod szpital tymczasowy. Będzie grać na Legii?

20.10.2020 14:56
Jagiellonia może oddać stadion pod szpital tymczasowy
fot. WOJCIECH WOJTKIELEWICZ/Polska Press/East News

Stadion Miejski w Białymstoku może zostać przekształcony w szpital tymczasowy dla osób chorych na COVID-19. Jeśli tak się stanie, Jagiellonia mogłaby być zmuszona do wyprowadzki i rozgrywania swoich spotkań w ekstraklasie na boisku... Legii Warszawa.

Szpital tymczasowy dla osób zakażonych koronawirusem powstaje już na PGE Narodowym, a docelowo taką placówkę ma mieć każde województwo. Obecnie trwa szukanie dogodnych lokalizacji, a pod uwagę brane są m.in. obiekty sportowe, takie jak hale czy stadiony w największych polskich miastach. Niektóre z decyzji mogą bezpośrednio wpłynąć na losy polskich drużyn w PKO Ekstraklasie.

Wprawdzie szpitale tymczasowe nie będą budowane na płytach boiska, lecz w salach konferencyjnych, ale i tak wpływa to na funkcjonowanie obiektu. Rzeczniczka PGE Narodowego Monika Borzdyńska w odpowiedzi na pytanie Radia ZET już zdradziła, że do odwołania nie będą możliwe wycieczki i spotkania. Nie wiadomo, co z Zimowym Narodowym, który każdego roku gromadził tysiące warszawiaków.

Szpital tymczasowy na stadionie Jagiellonii?

Warszawa i tak ma to szczęście, że PGE Narodowy nie jest "domem" żadnego z klubów, a reprezentacji Polski i nie musi co tydzień szykować się na mecz ligowy. Legia rozgrywa swoje spotkania przy Łazienkowskiej 3 i nie musi martwić się, że ktoś wpadnie na pomysł, by "wypożyczyć" jej obiekt dla celów medycznych. Co innego w Białymstoku, gdzie stacjonuje Jagiellonia.

PGE Narodowy to dopiero początek. Te stadiony zostaną szpitalami polowymi

We wtorek przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wizytowali Stadion Miejski pod kątem infrastruktury i możliwości przekształcenia go w szpital tymczasowy. Taką informację przekazał na Twitterze wiceprezydent miasta Rafał Rudncki.

"Mecze Jagiellonii »u siebie« zagrożone. Stadion Miejski w Białymstoku wizytowali z zaskoczenia przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w celu przekształcenia tego obiektu w szpital polowy. Może to oznaczać granie spotkań przez Jagę na stadionie Legii Warszawa - napisał polityk.

WP Sportowe Fakty informują ponadto, że Jagiellonia, zamiast na Legii, mogłaby grać na stadionie Widzewa w Łodzi albo na Arenie w Lublinie.

Klub i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski na razie nic nie wiedzą o takich planach wojewody Bohdana Paszkowskiego. On sam przyznał, że szpital tymczasowy powinien powstać w stolicy województwa, ale nie zdradził żadnych szczegółów.

Koronawirus w Polsce: dramatyczne dane

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym raporcie poinformowało o 9291 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i śmierci 107 osób, z których 9 nie miało chorób współistniejących. Szef resortu Adam Niedzielski prognozuje, że w najbliższych dniach te liczby mogą wzrosnąć nawet do 20 tysięcy zakażeń na dobę.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Twitter