Zwycięstwo Jagiellonii, Śląsk stracił szansę na grę w pucharach

15.07.2020 22:39
Jagiellonia - Śląsk

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie 2:1 Śląsk Wrocław w meczu 36. kolejki PKO Ekstraklasy. Wrocławianie w wyniku porażki stracili szanse na grę w europejskich pucharach.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla gospodarzy. W 12. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Martina Pospisila bramkę uderzeniem głową zdobył Taras Romanczuk.

Wrocławianie próbowali odrobić stratę i dopięli swego jeszcze w pierwszej połowie. W 41. min w zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Mark Tamas. Dla węgierskiego obrońcy to pierwszy gol w polskiej lidze.

Po przerwie oba zespoły miały okazje, ale lepsze wrażenie sprawiała Jagiellonia. W 72. min zwycięstwo gospodarzom zapewnił Jakov Puljic, dobijając piłkę, którą odbił bramkarz gości Matus Putnocky.

Jagiellonia - Śląsk: Czerwona kartka dla gracza gości

W końcówce spotkania sytuacja Śląska stała się jeszcze trudniejsza - w 86. min drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Michał Chrapek.

Jagiellonia kontrolowała do końca przebieg meczu i zdobyła trzy punkty, co oznacza zakończenie serii czterech meczów bez zwycięstwa.

Gospodarze (52 pkt) pozostali na siódmym miejscu, a Śląsk (54) - na czwartym.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Taras Romanczuk (12-głową), 1:1 Mark Tamas (41), 2:1 Jakov Puljic (72).