Ekstraklasa: Pogoń Szczecin wróciła na pozycję lidera

29.09.2019 16:55
Jagiellonia - Pogoń

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3:2 w meczu 10. kolejki i powróciła na fotel lidera PKO Ekstraklasy. Goście wszystkie gole strzelili w drugiej połowie.

W pierwszej ogromną przewagę mieli gospodarze. Klimala i Imaz powinni wpisać się na listę strzelców, ale wyręczył ich dopiero w 41. minucie Juan Camara. Pierwsze pięć minut po zmianie stron również należało do graczy Ireneusza Mamrota, a potem... wszystko się zacięło.

W 56. minucie Sebastian Kowalczyk przy pomocy obrońcy rywali doprowadził do wyrównania. Kapitan "Portowców" miał udział również przy drugim golu, bo to on był faulowany w polu karnym przez Camarę. Jedenastkę na gola zamienił Adam Buksa. W 85. minucie na 3:1 podwyższył wprowadzony z ławki Adam Frączczak.

W doliczonym czasie gry Jakub Wójcicki trafił do siatki, ale arbiter po obejrzeniu powtórki dopatrzył się spalonego Tarasa Romanczuka. "Jadze" udało się jednak zdobyć kontaktowego gola, a jego autorem był Jesus Imaz.

Pogoń Szczecin liderem ekstraklasy

Po 10 kolejkach Pogoń Szczecin z dorobkiem 21 punktów jest liderem ekstraklasy. Za nią z 19 "oczkami" jest Lechia Gdańsk.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:3

Bramki: Juan Camara (41.), Jesus Imaz (90.+4)  - Sebastian Kowalczyk (56.), Adam Buksa (74. - karny), Adam Frączczak (85.)