Ekstraklasa: Świetny mecz w Białymstoku, Jagiellonia ograła ŁKS

03.11.2019 14:28
Jagiellonia - ŁKS

Jagiellonia Białystok po bardzo dobrym meczu pokonała beniaminka ŁKS Łódź 2:0 w meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

Pierwsza połowa prowadzona była w znakomitym tempie i mogła się podobać przede wszystkim ze względu na płynność gry. Łodzianie bardzo dobrze operowali piłką, konstruowali swoje akcje szybkimi podaniami po ziemi i tak wypracowali okazje Ramirezowi i Trąbce. Jaga miała jeszcze lepsze szanse, jednak zawodził Klimala.

Jagiellonia pokonała ŁKS Łódź

Gorąco zrobiło się w 42. minucie, gdy Rozwadowicz nieprzepisowo w szesnastce blokował uderzenie Pospisila, w związku z czym arbiter podyktował rzut karny. Po obejrzeniu powtórek sędzia cofnął jednak swoją decyzję, bo wcześniej Klimala znajdował się na pozycji spalonej.

Wynik otworzył się dopiero po przerwie. Gracze ŁKS-u dali się stłamsić, opadli trochę z sił i otrzymali dwa ciosy, po których już się nie podnieśli. Gole zdobywali Bartosz Kwiecień i Patryk Klimala. Przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rozwadowicza.

Jagiellonia awansowała na 6. miejsce w tabeli ekstraklasy. ŁKS jest 13.

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:0

Bramki: Bartosz Kwiecień (65.), Patryk Klimala (78.)