Zamknij

Ekstraklasa: "Bezzębna" Legia zremisowała z Jagiellonią

24.06.2020 22:40
Jagiellonia - Legia
fot. PAP

Pozbawiona trzech napastników Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Mimo to powiększyła przewagę nad Piastem Gliwice i Lechem Poznań do 11 punktów.

Mecz z Jagiellonią był dla Legii Warszawa okazją na odskoczenie od broniącego tytułu mistrz Polski Piasta Gliwice na 13 "oczek"; podopieczni Waldemara Fornalika we wcześniej rozegranym spotkaniu przegrali bowiem na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:1. Równolegle Lech podzielił się punktami z Pogonią Szczecin i "dogonił" ekipę z Górnego Śląska.

Stołeczna drużyna miała jednak ogromne problemy w ofensywie, bo kontuzjowani są wszyscy napastnicy. Jose Kante i Vamara Sanogo nie zagrają przez kilka miesięcy, a jakby tego było mało, na rozgrzewce urazu doznał Tomas Pekhart. W składzie zabrakło też Marko Vesovicia, który do gry powinien wrócić dopiero w lutym. Wobec tych kłopotów na szpicy wystąpił czujący się lepiej na boku boiska Mateusz Cholewiak.

Remis Legii z Jagiellonią

Nieobecność nominalnego snajpera była aż nadto widoczna. O ile konstruowanie akcji wyglądało poprawnie, to brakowało kogoś, kto czekałby na piłkę w polu karnym i wykańczał podania kolegów. Wszołek, Luquinhas i Gvilia robili co mogli, jednak ich próby nie przyniosły powodzenia.

Jaga lepiej weszła w mecz i lepszym akcentem go zakończyła, sporo ożywienia wniósł Jesus Imaz, lecz i po tej stronie boiska więcej było szumu niż konkretów. W rezultacie bezbramkowy remis należy uznać za sprawiedliwy.

Podział punktów korzystniejszy jest dla Legii, która uciekła od Piasta i Lecha na 11 "oczek". Jagiellonia straciła zaś 5. miejsce na rzecz Lechii.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl