Ekstraklasa: Pierwsza porażka Lecha, Jagiellonia wraca na zwycięski szlak

24.09.2021 22:31
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

Lech Poznań w 9. kolejce PKO Ekstraklasy poniósł pierwszą porażkę w sezonie 2021/2022. Sposób na drużynę Macieja Skorży znalazła Jagiellonia Białystok, która wygrała 1:0 i przerwaął serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

• Jagiellonia Białystok pokonała Lecha Poznań 1:0 w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Dla "Kolejorza" to pierwsza porażka w sezonie, dla gospodarzy pierwsze zwycięstwo od pięciu spotkań
  • Jedynego gola zdobył Jesus Imaz

Jagiellonia Białystok w tygodniu przegrała w pierwszej rundzie Pucharu Polski w Lechią Gdańsk 1:3 i przedłużyła fatalną passę meczów bez zwycięstwa do sześciu. W piątek jeszcze raz mogliśmy się przekonać, że ekstraklasa jest nieprzewidywalna i nawet drużyna w kryzysie może pokonać rozpędzonego lidera, a takim był niepokonany w pierwszych ośmiu kolejkach Lech Poznań.

"Kolejorz" do rozgrywek PP przystąpi za kilka dni, miał zatem więcej czasu na odpoczynek i przygotowanie się do starcia z ekipą z Podlasia. To jednak nie pomogło, gdyż dobrze dysponowana Jagiellonia zdołała zadać jeden decydujący cios, w czym wydatnie pomógł stoper gości Bartosz Salamon.

Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań [WYNIK]

Kluczowa sytuacja miała miejsce w 71. minucie. Salamon za lekko zgrał piłkę głową w kierunku Jakuba Kamińskiego i w praktyce podarował ją Jesusowi Imazowi. Hiszpan spokojnie podciągnął kilka metrów i uderzył nie do obrony dla Filipa Bednarka.

Mimo porażki "Kolejorz" z 18 punktami pozostanie liderem po tej serii gier. Druga Lechia, która wcześniej ograła Górnika Łęczna 4:0, traci dwa "oczka", natomiast Śląsk Wrocław może zmniejszyć straty do jednego punktu. Aby tak się stało, musi w niedzielę pokonać Wisłę Płock.

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:0

Bramki: Jesus Imaz (71.)