Ekstraklasa: Pierwsza wpadka Jagiellonii, wygrana Górnika Zabrze w Białymstoku

16.08.2021 19:52
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok poniosła pierwszą porażkę w sezonie 2021/2022. W 4. kolejce PKO Ekstraklasy podopieczni Ireneusza Mamrota przegrali na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1:3. W ekipie gości nie wystąpił kontuzjowany Lukas Podolski.

• Jagiellonia Białystok przegrała z Górnikiem Zabrze 1:3 w meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy
  • To pierwsza porażka gospodarzy w tym sezonie
  • W drużynie gości zabrakło kontuzjowanego Lukasa Podolskiego

Lukas Podolski o swojej absencji poinformował na kilkadziesiąt minut przed meczem na Twitterze. "Niestety z powodu urazu nie mogę wystąpić w dzisiejszym meczu. Czeka mnie diagnoza u lekarza... Życzę drużynie sukcesu w dzisiejszym meczu" - napisał mistrz świata z 2014 roku. Bez niego zespół poradził sobie znakomicie i wygrał na boisku niepokonanej do tej pory Jagiellonii.

Bohaterem spotkania został Krzysztof Kubica, który dwukrotnie pokonał golkipera rywali Xaviera Dziekońskiego. W obu przypadkach trafiał do bramki rywali strzałem głową.

Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze [WYNIK]

Kubica otworzył wynik spotkania w 24 minucie, ale radość gości trwała zaledwie 180 sekund, gdyż do wyrównania po pięknej asyście Jesusa Imaza doprowadził Tomas Prikryl. 21-letni pomocnik zabrzan gola na 2:1 zdobył w 37. minucie.

Po przerwie gospodarze próbowali jeszcze raz odpowiedzieć, ale to Górnik znalazł drogę do siatki. W 54. minucie wynik ustalił Jesus Jimenez.

Jagiellonia mogła dogonić w liczbie punktów prowadzącego Lecha Poznań (10), ale zamiast tego z dorobkiem 7 "oczek" pozostała na 3. pozycji. Górnik jest 10.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:3

Bramki: Tomas Prikryl (27.) - Krzysztof Kubica (24., 37.), Jesus Jimenez (54.)