Zamknij

Duże zmiany w Legii. Radosław Kucharski zwolniony, jest nowy dyrektor sportowy

27.12.2021 09:40
Jacek Zieliński dyrektorem sportowym Legii Warszawa
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Jacek Zieliński został nowym dyrektorem sportowym Legii Warszawa. Zastąpił na tym stanowisku Radosława Kucharskiego. - To zmiana koncepcji zarządzania najważniejszego obszaru klubu, która ma pomóc w lepszej koordynacji prac całego pionu sportowego – wyjaśnił prezes Legii Dariusz Mioduski.

Jacek Zieliński w poniedziałek został ogłoszony nowym dyrektorem sportowym Legii Warszawa

 - Ostatnie miesiące były dla całego klubu trudne i pokazały, że niezbędne są nie tylko zmiany personalne, ale przede wszystkim strukturalne, jeśli chodzi o zakres odpowiedzialności i decyzyjność. Powierzenie roli dyrektora sportowego Jackowi Zielińskiemu to zmiana koncepcji zarządzania najważniejszego obszaru klubu, która ma pomóc w lepszej koordynacji prac całego pionu sportowego – tak decyzję o zmianie na stanowisku dyrektora sportowego skomentował prezes Legii Dariusz Mioduski.

Do tej pory dyrektorem sportowym Legii był Radosław Kucharski.

- Chcę podziękować Radkowi Kucharskiemu za wiele lat wspólnej pracy i życzę mu powodzenia na dalszej drodze zawodowej. Jacek Zieliński posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mu zarządzać całą działalnością sportową Legii Warszawa i rozwijać ją zgodnie z celami oraz aspiracjami klubu. Od dziś jest osobą odpowiedzialną za szeroko rozumiany dział sportu. Całość tego obszaru podlega Jackowi, wyłącznie w jego kwestii pozostaje dobór współpracowników - dodaje prezes Mioduski.

Jacek Zieliński dyrektorem sportowym Legii Warszawa

Zieliński rozpoczął grę w Legii od 1992 roku. Do 2004 r. zdobył z Wojskowymi cztery mistrzostwa i trzy puchary Polski. Zieliński znajduje się na drugim miejscu legijnej klasyfikacji rozegranych meczów. Więcej spotkań rozegrał tylko legendarny piłkarz Legii, Lucjan Brychczy.

Po zakończeniu kariery Zieliński zanotował dwa krótkie epizody w roli trenera Legii, był asystentem jej pierwszego szkoleniowca (2005-2007), a także pracował w Koronie, Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski. W 2014 roku Zieliński został dyrektorem sportowym Wigier Suwałki, w których pracował przez 3 lata. W 2017 Zieliński rozpoczął pracę w Legii - najpierw był dyrektorem jej akademii, a następnie szefem rozwoju karier indywidualnych i wypożyczeń.

RadioZET.pl/legia.net/PAB