Zamknij

Były piłkarz Legii Warszawa zarażony koronawirusem

16.04.2020 21:19
Jacek Cyzio zarażony koronawirusem
fot. Jan Bielecki/East News

Jacek Cyzio został zarażony koronawirusem. Były piłkarz Legii Warszawa w wywiadzie dla Polsatu Sport zdradził, że nie miał żadnych objawów, a test wykonał na wszelki wypadek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jacek Cyzio przeszedł do Legii Warszawa z Pogoni Szczecin w 1989 roku i do 1991 roku reprezentował barwy stołecznego klubu. W sezonie 1989/90 razem z Legią świętował zdobycie Pucharu Polski. Później trafił do tureckiego Trabzonsporu, z którym wywalczył puchar kraju. W ostatnim czasie były piłkarz dowiedział się, że jest zarażony koronawirusem. W rozmowie z Polsatem Sport opowiedział, że nie miał żadnych objawów, a badanie zostało przeprowadzone przez przypadek.

- Nie miałem żadnych objawów, ale w jednej przychodni, z którą mam kontakt, dyrekcja zaproponowała badanie, więc stwierdziłem: dlaczego nie? Na wszelki wypadek chciałem się sprawdzić i wyszło, że wynik jest pozytywny. Siedzę w domu od dziesięciu dni. To był zupełny przypadek, bo nigdzie bym się nie zgłaszał, nie szukał pomocy, gdyż nic nie czułem. No ale badali pracowników biurowych i ja się też na te badania załapałem. Dzięki temu, że to wykryli, siedzę w domu i nikogo nie zarażam. Natomiast takich ludzi jak ja, którzy przechodzą to bezobjawowo, jest w Polsce mnóstwo – mówił Cyzio.

Na szczęście 51-latek przechodzi chorobę bez żadnych problemów, ale i tak nie wie od kogo mógł się zarazić.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/polsatsport.pl