Nowy nabytek Legii podejrzany ws. ustawienia meczu. Będzie zeznawał przed sądem

28.08.2019 14:35
Obradovic
fot. Jan Bielecki/East News

Ivan Obradovic, nowy obrońca Legii Warszawa, jest jednym z podejrzanych ws. ustawienia meczu z 2011 roku w La Liga. Serb, który był wówczas zawodnikiem Realu Saragossa, miał wspomóc swoją ówczesną drużynę w kupieniu spotkania z Levante. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Ivan Obradovic wraz z innymi kolegami i trenerami z ówczesnego składu Realu Saragossa będą zeznawać w sądzie od 3 września. Odniosą się tam do rzekomo ustawionego meczu z Levante UD.

Ivan Obradovic podejrzany ws. ustawienia meczu Levante - Saragossa

Według dotychczasowych ustaleń, na konto Levante miało wpłynąć około 1,2 miliona euro w zamian za pozwolenie piłkarzom Saragossy na wygranie meczu. Trzy punkty w tym spotkaniu miały bowiem zapewnić kolegom Obradovicia utrzymanie w La Liga.

W 2014 roku do winy przyznać się już miał były zawodnik gości, Gabi. Śledztwo w tej sprawie ciągnie się od tamtej pory, lecz wszystko wskazuje na to, że wkrótce nabierze znacznego przyspieszenia.

Do Aragonii ma przybyć na dniach 41 osób, w tym 36 piłkarzy obu drużyn, by zeznawać przed prokuratorem. Wśród podejrzanych znajduje się także obrońca Legii.

32-letni Serb, który w trwającym letnim okienku transferowym dołączył do popularnych "Wojskowych" z Anderlechtu, był w tamtym czasie zawodnikiem Saragossy. W spotkaniu z drużyną z Walencji przesiedział jednak całe 90 minut na ławce rezerwowych.

Podczas wcześniejszych przesłuchań żaden z podejrzanych, w tym były trener Realu, Javier Aguirre, nie przyznał się do winy.

Wyrok w całej sprawie ma zapaść do końca tego roku. Przypomnijmy, że od 2010 za udział w ustawianiu meczów w Hiszpanii grożą cztery lata więzienia i sześć lat dyskwalifikacji z uprawiania danej dziedziny sportu.

Ivan Obradovic jednym z podejrzanych ws. ustawienia meczu La Liga

Lista wszystkich byłych lub obecnych piłkarzy wezwanych przed sąd w Saragossie:

Maurizio Lanzaro, Toni Doblas, Paulo da Silva, Ander Herrera, Gabi Fernández, Jorge López, Braulio, Ponzio, Carlos Diogo, Ivan Obradovic, Adam Pinter, Javier Paredes, Leo Franco, Jarosik, Ikechukwu Uche, Lafita, Nicolas Bertolo, Said Boutahar, Miguel Pallardo, Gustavo Munua, Rafael Jorda, Sergio Ballesteros, Juanfran García, Javi Venta, Ruben Suarez, Xavi Torres, Wellington da Silva, Jefferson Montero, Robusté, Manuel Reina, Caicedo, Cristian Stuani, Vicente Iborra, Héctor Rodas, Xisco Munoz i David Locksmith.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG