Zamknij

Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii. Szkoleniowiec wraca do Białegostoku

04.06.2021 22:31
Ireneusz Mamrot trenerem Jagiellonii. Szkoleniowiec wraca do Białegostoku
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER

Ireneusz Mamrot po odejściu z ŁKS nie pozostawał długo bez pracy. W piątek Jagiellonia ogłosiła, że szkoleniowiec podpisał z klubem umowę na jeden rok, z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata. 

Ireneusz Mamrot wróci do Jagiellonii po ponad dwuletniej przerwie. Szkoleniowiec pracował w Białymstoku od czerwca 2017 do grudnia 2019 roku. Po odejściu z klubu trenował Arkę i ŁKS. 

– Po rozstaniu z Trenerem Bogdanem Zającem, określiliśmy profil trenera, któremu chcielibyśmy powierzyć funkcje pierwszego szkoleniowca w naszym klubie. Poszukiwaliśmy kogoś doświadczonego, najchętniej Polaka rozwijającego siebie i swoje zespoły, głodnego sukcesów, umiejętnie wprowadzającego młodych zawodników do ligi. Po przeanalizowaniu kilkunastu kandydatur przy wsparciu audytu zewnętrznego zdecydowaliśmy się na zatrudnienie trenera Ireneusza Mamrota - opisywała proces poszukiwania trenera wiceprezes klubu z Białegostoku, Agnieszka Syczewska. 

Mamrot był trenerem Jagiellonii w 108 meczach. Za jego pierwszej kadencji klub z Podlasia wywalczył wicemistrzostwo Polski (2018), a także dotarł do finału Pucharu Polski (2019). Mamrot poprowadził też Jagiellonię do wygranej z portugalskim Rio Ave, co, jak czytamy na stronie klubowej,  do dzisiaj pozostaje największym sukcesem białostockiej drużyny na międzynarodowej arenie.

Ireneusz Mamrot nowym trenerem Jagiellonii

– Zawsze miło wraca się do miejsc, z którymi wiążą się dobre wspomnienia. Takich mam mnóstwo w Białymstoku, sezon wicemistrzowski, dotarcie do finału zmagań o Puchar Polski, chociaż sam mecz z Lechią odbija się czkawką, a także boje o europejskie puchary, w tym dramatyczna batalia z Rio Ave. Poza tym sama atmosfera tego miasta, olbrzymie wsparcie i serdeczność – powiedział szkoleniowiec Jagiellonii, cytowany przez oficjalną stronę klubu

Ireneusz Mamrot ma 51 lat i pochodzi z dolnośląskiej Trzebnicy. W swojej karierze prowadził Polonię Trzebnica, Wulkan Wrocław, Chrobrego Głogów, a po odejściu z Jagi był szkoleniowcem Arki Gdynia oraz ostatnio ŁKS-u Łódź. Pełny skład sztabu szkoleniowego zostanie ogłoszony w następnym tygodniu.

RadioZET.pl/PAB