Zamknij

Ile tak naprawdę zarabiają piłkarze w Polsce? Znamy dokładne kwoty

03.04.2020 19:07
PKO Ekstraklasa
fot. East News

Ile tak naprawdę zarabiają piłkarze w PKO Ekstraklasie? Ile zgarniają miesięcznie, a ile tygodniowo? Który z zawodników zarabia najwięcej, a który najmniej? Sprawdź klasyfikację największych zarobków w polskiej ekstraklasie!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ile tak naprawdę zarabiają piłkarze w PKO Ekstraklasie? - to pytanie zadawało sobie wielu kibiców polskiej piłki. Tym bardziej, że w światowych mediach coraz głośniej o obowiązkowej obniżce gaż zawodników w związku z rosnącym kryzysem gospodarczym w sporcie spowodowanym pandemią koronawirusa. W piątek część zarobków graczy m.in Legii Warszawa, Lecha Poznań i Lechii Gdańsk ujawnił światu Krzysztof Stanowski w nowym programie "Kanału Sportowego" - "Stanowisku".

Ile tak naprawdę zarabiają piłkarze w PKO Ekstraklasie?

Podczas audycji dziennikarz wyjawił, że najlepiej zarabiającym piłkarzem ekstraklasy jest zawodnik Legii - Artur Jędrzejczyk, który co miesiąc inkasuje 200 tysięcy złotych. Na pensje nie mogą również narzekać obcokrajowcy grający na Łazienkowskiej - Domagoj Antolic zgarnia 150, zaś Marko Vesovic 113 tysięcy miesięcznie.

Sporo zarabia się także w Lechu. Najwięcej w "Kolejorzu" inkasuje Christian Gytkjaer, bo aż 120 tysięcy złotych na miesiąc, a do tego dochodzą premie. Klub z Poznania największy nacisk położył bowiem na bonusy motywacyjne, czyli dodatkowe pieniądze za bramki, asysty i czyste konta.

Nie narzekają również w Gdańsku, gdzie najwięcej zgarnia bramkarz, Dusan Kuciak (80 tys. zł miesięcznie). Sporo zarabia również były reprezentant Serbii, Filip Mladenovic (68 tys. zł).

W Jagiellonii najwięcej zgarnia defensor - Ivan Runje (90 tys. zł). Niemałe pieniądze inkasuje również Taras Romanczuk, bowiem aż 60 tysięcy złotych co miesiąc.

Na wielką kasę w Zagłębiu liczyć może Filip Starzyński. Wykonawca wszystkich rzutów rożnych i wolnych w klubie zarabia aż 115 tysięcy złotych miesięcznie. To znacznie więcej od pozostałych kreatywnych zawodników zespołu, Damjana Bohara i Sasy Ziveca, którzy inkasują po 40 tysięcy.

Największą zarobkową anomalią w ESA jest jednak Arka Gdynia, klub z przedostatniego miejsca w lidze, w którym najlepiej zarabiający piłkarz, Marko Vejinovic, zgarnia 120 tysięcy złotych za miesiąc gry. 60 tysięcy miesięcznie zarabiają z kolei mało znani przeciętnemu kibicowi ekstraklasy Fabian Serrarens i Azer Bulusadzic.

Z kolei najmniej w lidze zarabia... Jakub Błaszczykowski, który pobiera jedynie 500 zł miesięcznie i całą kwotę przeznacza na krakowski dom dziecka. Najlepiej z gażami stoją w Wiśle Polacy - Maciej Sadlok i Rafał Janicki, którzy zarabiają po 50 tysięcy złotych.

TOP 10 najlepiej zarabiających piłkarzy w PKO Ekstraklasie [TABELA]

  Imię i nazwisko: Klub: Zarobki (wyłącznie z pensji, miesięczne):
1. Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa 200 tysięcy złotych
2. Domagoj Antolic Legia Warszawa 150 tys. zł
3. Marko Vejinovic Arka Gdynia 120 tys. zł
3. Christian Gytkjaer Lech Poznań 120 tys. zł
5. Filip Starzyński Zagłębie Lubin 115 tys. zł
6. Marko Vesovic Legia Warszawa 113 tys. zł
7. Arvydas Novikovas Legia Warszawa 100 tys. zł
8. Ivan Runje Jagiellonia Białystok 90 tys. zł
9. Dusan Kuciak Lechia Gdańsk 80 tys. zł
10. Filip Mladenovic Lechia Gdańsk 68 tys. zł

RadioZET.pl/Kanał Sportowy/Stanowisko/Krzysztof Stanowski