Hit Ekstraklasy dla Rakowa. Stipica uratował Pogoń przed gradem bramek

31.08.2022 19:54

Raków Częstochowa wygrał w zaległym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin 1:0 (0:0). Kapitanie między słupkami spisywał się bramkarz gości Dante Stipica. O ile Chorwat nie zachował czystego konta, uratował swój zespół przed dużo bardziej bolesną porażką.

Raków - Pogoń

Raków Częstochowa w czwartek rozgrywał zaległy mecz z 6. kolejki z Pogonią Szczecin. Gospodarze byli o włos od gola już w 9. minucie meczu. Dante Stipica kapitalnie obronił strzał Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz miał okazję na dobitkę, ale wybrał inne rozwiązanie w postaci podania do Iviego Lopeza, ale piłka nie dotarła do napastnika.

Piłkarze Pogoni Szczecin próbowali odpowiedzieć rywalom, ale ich akcje kończyły się niepowodzeniem. Niecelny strzał z dystansu zaliczył Mateusz Łęgowski, a w 33. minucie piłkę nad poprzeczką po próbie z rzutu wolnego posłał Kamil Grosicki.

Pod koniec pierwszej części gry drużyna Marka Papszuna znów była bliska bramki. W 39. minucie Bartosz Nowak świetnie wyłożył futbolówkę w polu karnym Gutkovskisowi, ale jego wbicie piłki wślizgiem okazało się zupełnie niecelne.

Zwycięstwo Rakowa z Pogonią w zaległym meczu Ekstraklasy

Po zmianie stron Raków w końcu dopiął swego i wyszedł na prowadzenie. W 55. minucie Nowak dośrodkował na głowę Mateusza Wdowiaka, a ten bez żadnych problemów umieścił piłkę w siatce. Niecałe dziesięć minut później na strzał zza pola karnego zdecydował się Gutkovskis, ale udaną interwencją popisał się Stipica.

Cztery minuty później w roli głównej znów zaprezentował się Stipica, który trzykrotnie uratował gości przez drugą bramką. Najpierw bramkarz Pogoni wybornie obronił strzał z rzutu wolnego Iviego Lopeza, a następnie świetnie spisał się przy dobitce Wdowiaka. Chwilę później Chorwat udanie interweniował przy strzale głową Zorana Arsenicia.

Ostatecznie Raków pokonał Pogoń "tylko" 1:0.

Już w najbliższą sobotę 3 września drużyna Marka Papszuna zagra na wyjeździe z Cracovią. Z kolei szczecinianie dzień później na stadionie w Kielcach podejmą Koronę.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0).

Bramka: Mateusz Wdowiak (55').