Zamknij

Henryk Kliszewicz nie żyje. Były piłkarz Lechii znaleziony martwy

19.09.2020 18:13
Henryk Kliszewicz nie żyje
fot. OSP Cedry Wielkie/Facebook

Henryk Kliszewicz nie żyje. W piątek znaleziono ciało byłego piłkarza Lechii Gdańsk. Mężczyzna był poszukiwany od kilku dni, miał 71 lat.

Henryk Kliszewicz po raz ostatni był widziany w niedzielę, 13 września. Mężczyzna wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. W związku z tym rozpoczęto poszukiwania. „Dziennik Bałtycki” przekazał tragiczne wieści z finału poszukiwań. Ciało byłego gracza Lechii Gdańsk zostało znalezione w piątek w Koszwałach.

- W piątek w godzinach popołudniowych zostaliśmy powiadomieni przez mężczyznę, który przy drodze serwisowej S-7 w miejscowości Koszwały zatrzymał się na odpoczynek w miejscu tzw. MOP. Powiedział, że najprawdopodobniej w zaroślach jest ciało osoby – poinformował sierż. szt. Jakub Radziwilski z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Henryk Kliszewicz nie żyje

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci, którzy wezwali prokuratora oraz technika kryminalistyki. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich.

W przeszłości Henryk Kliszewicz występował w Lechii Gdańsk. Były piłkarz zadebiutował w 1975 roku w meczu o Puchar Polski przeciwko Jagiellonii Białystok. W sumie w barwach gdańskiego klubu rozegrał 116 meczów, w których strzelił 16 goli.

RadioZET.pl/dziennikbaltycki.pl