Zamknij

Ekstraklasa: Remis Górnika ze Śląskiem, kapitalne wejście Piaseckiego

16.04.2021 22:38
Górnik - Śląsk
fot. PAP

Górnik Zabrze zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1 w drugim piątkowym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem wrocławian został Fabian Piasecki, który doprowadził do remisu po 30 sekundach od wejścia na boisko.

Gospodarze atakowali, jednak długo nie potrafili przedrzeć się pod bramkę gości. Za to Martina Chudego spróbował zaskoczyć mocnym uderzeniem z daleka Mateusz Praszelik.

Górnik objął prowadzenie do precyzyjnym strzale Alasany Manneha z linii pola karnego.

Krótko przed przerwą mógł wyrównać z rzutu wolnego Krzysztof Mączyński, ale i tym razem golkiper rywala zażegnał niebezpieczeństwo.

Górnik - Śląsk: Podział punktów w Zabrzu

Golem mogła się zakończyć pierwsza groźna akcja zabrzan po zmianie stron, kiedy pojedynek z bramkarzem Śląska przegrał Bartosz Nowak. W odpowiedzi głową z bliska strzelił Łukasz Bejger, zmuszając Chudego do widowiskowej interwencji.

Trener wrocławian Jacek Magiera dokonał czterech zmian i miał „nosa”, bowiem Fabian Piasecki tuż po wejściu na boisko wyrównał, posyłając piłkę nad wybiegającym z bramki Chudym.

Zabrzanie nacierali do końca, kilka razy „zamieszali” w polu karnym Śląska, a Michał Szromnik miał dosłownie pełne ręce roboty. Nie dał się pokonać na grząskiej, mokrej murawie i wrocławianie wywieźli z Zabrza punkt.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Alasana Manneh (25), 1:1 Fabian Piasecki (70).

RadioZET.pl/PAP