Koszmarne pudło Lukasa Podolskiego. Górnik Zabrze przegrał z Wisłą Kraków

16.10.2021 19:27
Koszmarne pudło Lukasa Podolskiego

Lukas Podolski nie potrafił umieścić piłki w siatce z pięciu metrów, a jego Górnik Zabrze przegrał na własnym obiekcie z Wisłą Kraków 0:1 w spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył szczęśliwie Michał Frydrych.

Wisła Kraków przegrała trzy kolejne spotkania i przerwa reprezentacyjna miała być dla tej drużyny nowym otwarcie. Górnik Zabrze z kolei grał w kratkę i potwierdził to w sobotę w 11. kolejce PKO Ekstraklasy.

W pierwszej połowie obie drużyny raziły nieskutecznością. Wreszcie w 49. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Frydrych, piłka odbiła się od Adriana Gryszkiewicza i wpadła do siatki obok bezradnego Grzegorza Sandomierskiego. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu, chociaż nie powinno takim być...

Górnik Zabrze - Wisła Kraków: Pudło Podolskiego [WIDEO]

Gospodarze mogli i powinni wyrównać w 56. minucie. Dadok idealnie zagrał do niepilnowanego na piątym metrze Lukasa Podolskiego, ale mistrz świata z 2014 roku źle przystawił stopę i nie trafił nawet w światło bramki.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1

Bramki: Michał Frydrych (50.)