Stal Mielec na podium ekstraklasy. Efektowna wygrana w Zabrzu

13.08.2022 19:27

Stal Mielec pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 3:1 w spotkaniu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy i awansowała na 2. pozycję w ligowej tabeli. Podopieczni Adama Majewskiego zrównali się punktami z Legią Warszawa (10), ale mają lepszy bilans bramek.

Górnik Zabrze - Stal Mielec

Górnik Zabrze kończył mecz w dziesiątkę i w niecodziennych okolicznościach. W 85. minucie czerwoną kartkę za faul przed polem karnym ujrzał bramkarz Kevin Broll i między słupkami stanął pomocnik Krzysztof Kubica. Już w pierwszej swojej interwencji obronił groźne uderzenie z rzutu wolnego Piotra Wlazły. Do końca meczu nie dał się pokonać.

W poprzedniej kolejce Stal Mielec została pierwszą drużyną w tym sezonie, która odebrała punkty Cracovii. W sobotę podopieczni Adama Majewskiego poszli za ciosem i zaskoczyli nieźle spisującego się od startu Górnika. Z ich perspektywy wszystko rozpoczęło się jednak źle, gdyż w 13. minucie podanie Lukasa Podolskiego na gola zamienił Paweł Olkowski. Potem rządzili już tylko przyjezdni.

Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Stal Mielec [WYNIK]

Goście jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. W 42. minucie wyrównał Said Hamulić, a w ostatniej akcji pierwszej połowu z rzutu wolnego trafił Maciej Domański. Ten sam zawodnik tuż po przerwie podwyższył na 3:1, a przepiękną asystę piętą zanotował Hamulić.

Stal Mielec z dorobkiem 10 punktów awansowała na 2. miejsce w tabeli. Jeszcze w sobotę może ją stracić na rzecz Pogoni Szczecin, która u siebie podejmie bezbłędnego lidera Wisłę Płock. Górnik pozostał z sześcioma "oczkami".

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:3

Bramki: Paweł Olkowski (13') - Said Hamulić (42'), Maciej Domański (45'+3, 47')

Składy

• Górnik: Kevin Broll - Aleksander Paluszek, Rafał Janicki, Richard Jensen - Paweł Olkowski (Robert Dadok 82'), Jonatan Kotzke (Dariusz Stelmach 69'), Alasana Manneh (Krzysztof Kubica 69'), Erik Janża - Lukas Podolski, Dani Pacheco (Mateusz Cholewiak 56') - Szymon Włodarczyk (Piotr Krawczyk 56')
  • Stal: Bartosz Mrozek - Maciej Wolski, Arkadiusz Kasperkiewicz (Kamil Kru 80'), Mateusz Matras, Dominykas Barauskas, Krysian Getinger - Fryderyk Gerbowski, Piotr Wlazło - Maciej Domański (Paweł Żyra 88'), Said Hamulić (Fabian Hiszpański 80'), Mikołaj Lebedyński (Mateusz Mak 66')