Ekstraklasa: Jesus Jimenez show w Zabrzu, Górnik wyprzedził Jagiellonię

07.05.2021 19:51
Białystok

Jesus Jimenez zdobył dwa gole i zanotował asystę, a jego Górnik Zabrze pokonał na własnym boisku Jagiellonię Białystok 3:1 w spotkaniu 29. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo pozwoliło ekipie Marcina Brosza przeskoczyć rywali w ligowej tabeli.

• Górnik Zabrze pokonał Jagiellonię Białystok w meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Jesus Jimenez miał udział przy wszystkich golach dla gospodarzy
  • Górnik Zabrze awansował na 9. miejsce. Jagiellonia jest 10.

Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok nie mają już o co grać. Nie grozi im ani spadek, ani europejskie puchary, dlatego końcówkę rozgrywek 2020/2021 mogą potraktować jako pierwszy etap przygotowań do kolejnego sezonu i egzamin dla wielu młodych zawodników. W wyjściowych składach obu ekip znalazło się po trzech młodzieżowców, jednak błyszczeli ci, którzy zdążyli już potwierdzić swoją klasę w ekstraklasie.

Stawką tego meczu było przede wszystkim poprawienie nastrojów. Gospodarze na komplet punktów czekali od 14 marca, natomiast przyjezdni ostatni raz ze zwycięstwa cieszyli się 9 kwietnia.

Ekstraklasa: Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok po kwadransie gry objęła prowadzenie dzięki trafieniu Jakova Puljicia. I mniej więcej w tym momencie "zgasła". Jeszcze przed przerwą po ładnym długim podaniu Manneha i wyprzedzeniu Augustyna wyrównał Jesus Jimenez.

Ta sama para uwikłana była w trzeciego gola. W 63. minucie obrońca Jagi zagrał piłkę ręką w polu karnym, a hiszpański napastnik zabrzan wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Niedługo później Jimenez zagrał na głowę Alexa Sobczyka, a ten z najbliższej odległości pokonał Xaviera Dziekońskiego.

Górnik Zabrze awansował na 9. miejsce. Jagiellonia jest 10.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1

Bramki: Jesus Jimenez (29., 63. - karny), Alex Sobczyk (71.) - Jakov Puljić (15.)