Ekstraklasa: Piorunująca końcówka Górnika Zabrze, kolejna porażka Arki

14.02.2020 20:09
Górnik Zabrze - Arka Gdynia

W meczu rozpoczynającym 22. kolejkę PKO Ekstraklasa Górnik Zabrze pokonał na własnym boisku Arkę Gdynia 2:0. Oba gole padły w końcówce spotkania.

Wynik już w 16. minucie mógł otworzyć Igor Angulo. W polu karnym fatalnie zachował się stoper gości Christian Maghoma, który praktycznie oddał piłkę Łukaszowi Wolsztyńskiemu, a później sfaulował go w polu karnym. Jedenastki Hiszpan jednak nie wykorzystał.

Górnik pokonał Arkę

Zrehabilitował się w 83. minucie, kiedy strzałem z ostrego kąta pokonał Steinborsa. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Paweł Bochniewicz.

Trzy punkty nie pozwoliły Górnikowi awansować w ligowej tabeli (12. miejsce), ale ucieka od strefy spadkowej już na pięć "oczek". Właśnie tam, na 14. pozycji, jest Arka.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:0

Bramki: Igor Angulo (83.), Paweł Bochniewicz (90.+1)