Ekstraklasa: Lechia Gdańsk rozbiła osłabionego Górnika Łęczna

24.09.2021 19:51
Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk w meczu otwierającym 9. kolejkę PKO Ekstraklasy rozbiła na wyjeździe Górnika Łęczna 4:0 i awansowała na 2. miejsce w ligowej tabeli. Gospodarze od 35. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Janusza Gola.

• Lechia Gdańsk pokonała Górnika Łęczna 4:0 w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy
  • Dwa gole dla gości zdobył najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii naszej ligi Flavio Paixao
  • Dzięki zwycięstwu biało-zieloni awansowali na 2. miejsce w tabeli

Lechia Gdańsk w tygodniu wybrała się do Białegostoku na spotkanie 1. rundy Pucharu Polski, gdzie odniosła przekonujące zwycięstwo 3:1 z miejscową Jagiellonią. W piątek biało-zieloni stawili się w Łęcznej na rywalizację z Górnikiem, który czeka jeszcze na inaugurację pucharów. Mimo dłuższego odpoczynku beniaminek nie postawił się przyjezdnym i przegrał gładko, ale przez blisko godzinę miał utrudnione zadanie.

Do 35. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak w odstępie 180 sekund Janusz Gol obejrzał dwie żółte kartki i został wyrzucony z boiska. Od tego momentu na boisku istniała już tylko jedna drużyna.

Ekstraklasa: Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk [WYNIK]

Goście błyskawicznie wykorzystali grę w przewadze i jeszcze przed przerwą dwa razy znaleźli drogę do bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Zwoliński i Flavio Paixao, obaj po strzałach głową.

Po zmianie stron lechiści popisali się wyborną akcją, którą zwieńczył Kacper Sezanienko. Wynika na 4:0 ustalił Paixao.

Lechia Gdańsk awansowała na 2. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Górnik Łęczna jest przedostatni.

Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:4

Bramki: Łukasz Zwoliński (41.), Flavio Paixao (44., 71.), Kacper Sezonienko (55.)