Zamknij

Nie żyje wybitny piłkarz Górnika Zabrze. "Był jednym z najlepszych w historii"

30.11.2021 19:42
Erwin Wilczek nie żyje. Legendarny piłkarz Górnika Zabrze miał 81 lat
fot. Marek BAZAK/East News

Nie żyje Erwin Wilczek, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Górnika Zabrze i 9-krotny mistrz Polski. Miał 81 lat.

Erwin Wilczek zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Były piłkarz Górnika Zabrze został pożegnany na oficjalnej stronie klubu.

"Był jednym z największych piłkarzy w historii Górnika. W barwach ukochanego Klubu zdobył aż 15 trofeów. Na swoim koncie miał 9 tytułów  Mistrza Polski i 6 triumfów w Pucharze Polski" – opisują Wilczka pracownicy Górnika.

Erwin Wilczek nie żyje. "Był skromny i życzliwy"

Wilczek zadebiutował w Zabrzu w wieku 18-lat. Grał wówczas u boku Ernesta Pohla. W swoim pierwszym meczu dwukrotnie trafił do siatki. "Nazywano go mózgiem zespołu, który nie miał sobie równych w kraju i z powodzeniem walczył z najlepszymi ekipami w Europie. W Górniku rozegrał łącznie blisko 400 oficjalnych meczów, zdobywając 126 bramki. Zabrakło tylko jednego triumfu - w finale Pucharu Zdobywców Pucharów. Kilka dni temu, 20 listopada skończył 81 lat, dziś nie ma go wśród nas" – czytamy na stronie klubu.

Osoby związane z Górnikiem wspominają Wilczka jako skromnego i życzliwego człowieka. „Nie lubił rozgłosu, choć na boisku należał do najlepszych. Gdyby „Biba” grał dziś, pewnie broniłby barw najlepszych klubów w Europie” - chwalą byłego piłkarza pracownicy Górnika Zabrze.

RadioZET.pl/PAB