Zamknij

Z Wrocławia do Warszawy. Legia przeprowadza transfer wewnątrz Ekstraklasy

22.06.2022 08:59
Robert Pich
fot. Maciej Witkowski/REPORTER/East News

Legia Warszawa za pomocą swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o zakontraktowaniu Roberta Picha. Wcześniej zawodnik reprezentował barwy Śląska Wrocław.

Śląskowi Wrocław nie udało się przedłużyć wygasającego 30 czerwca tego roku kontraktu Roberta Picha. Z tej sytuacji skorzystała Legia Warszawa, która związała się ze Słowakiem dwuletnią umową. W rozmowie z klubowymi mediami piłkarz przyznał, że o jego przybycie na Łazienkowską mocno zabiegał obecny trener "Wojskowych" Kosta Runjaić.

- Trener Kosta Runjaić jest osobą, która bardzo chciała mnie w zespole. Naprawdę to doceniam. To również ten szkoleniowiec ściągnął mnie do Kaiserslautern. Tak się wszystko ułożyło, że znów się spotykamy. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Chciałbym odwdzięczyć się trenerowi swoją postawą na boisku - powiedział Słowak, cytowany przez Legia.com.

Pich nowym zawodnikiem Legii Warszawa

Na temat Picha głos zabrał obecny dyrektor sportowy warszawskiego klubu. - To piłkarz bardzo dobry technicznie. Jest szybki, zwrotny, może dużo biegać, ale też ciężko pracować, a charakter i ambicja są dla nas bardzo istotne. Statystyki w klasyfikacji kanadyjskiej zawsze notował w granicach dziesięciu. Jest więc szansa, że u nas będą jeszcze większe. Może grać na pozycjach numer "8" i "10", jako zawodnik, który przyśpiesza ataki. Znakomicie czuje się między liniami i formacjami przeciwnika - pochwalił Jacek Zieliński.

Robert Pich w poprzednim sezonie PKO BP Ekstraklasy w koszulce Śląska Wrocław zagrał 33 mecze. Strzelił w nich sześć goli i zanotował jedną asystę.

RadioZET.pl