Zamknij

Ekstraklasa z historycznymi przychodami. Padł zawrotny rekord

20.09.2022 20:57

Firma Deloitte jak co roku sporządziła raport na temat przychodów klubów z PKO BP Ekstraklasy. Jak wynika z raportu, w poprzednim sezonie zanotowany najwyższe wpływy w historii. 

Legia Warszawa
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER/East News

Po raz 16 został sporządzony raport Piłkarska Liga Finansowa przez Deloitte. Firma nawiązała długoletnią współpracę z PKO BP Ekstraklasa, dzięki czemu co roku ukazują się tego typu dokumenty.

Z najnowszego raportu za poprzedni rok wynika, że w sezonie 2021/2022 polskie kluby wygenerowały rekordowy przychód - 715,1 mln zł. To wynik aż o 87,9 mln lepszy od tego sporządzonego roku temu. Raport pokazuje, że kluby zarobiły na więcej z tytułu praw telewizyjnych. Pokaźne sumy generowane są również z dnia meczowego.

loader

Rekordowe przychody klubów z Ekstraklasy

- Po raz jedenasty na pierwszym miejscu naszego rankingu uplasowała się Legia Warszawa z przychodami na poziomie 155,2 mln zł. Drugie miejsce zajął Lech Poznań, który osiągnął niemal dwukrotnie niższy wynik finansowy niż rok wcześniej - 79,1 mln. Trzeci na podium był Raków Częstochowa z wynikiem 47.9 mln zł - powiedział Przemysław Zawadzki z grupy Deloitte.

Takie wyniki mogą przyczynić się co jeszcze lepszego widowiska na stadionach. Tak przynajmniej twierdzi Marcin Animucki, prezes zarządu spółki Ekstraklasa S.A.

 - Ekstraklasa utrzymuje trend wzrostowy w zakresie finansowym i rozwija się sportowo. Jestem przekonany, że coraz większe pieniądze, które zarabiają kluby, będą przekładać się na jeszcze ciekawsze widowiska sportowe na polskich i międzynarodowych stadionach w kolejnych sezonach - mówił.

RadioZET.pl/Deloitte