Ekstraklasa: Wpadka Rakowa, remis z Cracovią może kosztować tytuł

08.05.2022 17:17
Raków Częstochowa

Raków Częstochowa w meczu 32. kolejki Ekstraklasy tylko zremisował u siebie z Cracovią 1:1. Jeśli swój mecz tej kolejki wygra Lech Poznań, to on obejmie pozycję lidera tabeli.

Zespół z Częstochowy rozpoczął mecz od bramki w 38. minucie. Wtedy do bramki gości trafił po strzale głową Vladislavs Gutkovskis. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził jednak Segiu Hanca. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Raków utrzymał prowadzenia w tabeli, ale ma tylko punkt przewagi nad Lechem. Ekipa z Poznania swój mecz tej kolejki rozegra z Piastem Gliwice. Jeśli wygra, awansuje na pierwsze miejsce.

Bramki: 1:0 Vladislavs Gutkovskis (38-głową), 1:1 Sergiu Hanca (62).

Żółta kartka: Raków Częstochowa: Giannis Papanikolaou, Fran Tudor, Tomas Petrasek. Cracovia Kraków: David Jablonsky, Michał Rakoczy, Virgil Ghita.