Ekstraklasa: To już oficjalne. Władze Wisły Kraków nie zwolnią Macieja Stolarczyka

29.10.2019 15:22
Maciej Stolarczyk
fot. PAP

To już oficjalne. Władze Wisły Kraków nie zwolnią z posady trenera Macieja Stolarczyka. Klub wydał oświadczenie, w którym zapewnia o całkowitym wsparciu dla szkoleniowca i wyciągnięciu wniosków z blamażu 0:7 z Legią Warszawa w mniej represyjny, a za to bardziej zorganizowany sposób.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po niedzielnej klęsce piłkarzy Wisły Kraków 0:7 z Legią Warszawa w meczu 13. kolejki pojawiły się spekulacje o możliwej dymisji trenera Macieja Stolarczyka. Władze "Białej Gwiazdy" w wydanym oświadczeniu wykluczyły jednak taki scenariusz.

Ekstraklasa: Władze Wisły Kraków nie zwolnią Macieja Stolarczyka

Oświadczenie zamieszczone na oficjalnej internetowej stronie klubowej podpisali: Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski, czyli osoby, które w styczniu tego roku wsparły upadającą Wisłę SA pożyczką w wysokości czterech milionów złotych, w zamian otrzymały do Towarzystwa Sportowego Wisła prawo zarządzania piłkarską spółką.

Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski przyznali, że podobnie jak kibice Wisły są zdruzgotani wynikiem i postawą drużyny w niedzielnym meczu, ale nie zamierzają szukać "kozłów ofiarnych". Zapowiedziano jednak, że docelowo zostaną wciągnięte wnioski i wynikające z nich konsekwencje.

"Ma to być jednak przeprowadzone w sposób zorganizowany i przemyślany w momencie, gdy będzie to możliwe" - zaznaczono.

Uznano także, że sytuacji na dłużej nie uzdrowi natychmiastowa zmiana trenera.

"Maciej Stolarczyk był z Wisłą Kraków w arcytrudnych momentach. Utrzymując pomimo wielkich przeciwności jakość drużyny był jednym z głównych architektów sukcesu akcji ratowania klubu wiosną 2019 roku. W naszej ocenie w tym bardzo trudnym momencie zasługuje on na wsparcie i szansę na odbudowanie jedności oraz zmianę postawy drużyny w nadchodzących spotkaniach" – oświadczono.

Władze Wisły przeprosiły kibiców za niedzielny wynik w Warszawie, ale zaapelowały też, aby nie odwracali się od drużyny w najbliższych meczach.

"Spotkania te mogą być kluczowe w walce o przetrwanie klubu, a ich wynik zależy też w dużej mierze od Waszego wsparcia" – napisano.

Dla Wisły, która od kilku lat zmaga się z problemami finansowymi, spadek z ekstraklasy oznaczałby bankructwo. "Biała Gwiazda" po serii pięciu kolejnych porażek zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów. W następnej kolejce podopieczni trenera Stolarczyka zmierzą się w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa.

RadioZET.pl/PAP