Ekstraklasa: W sobotę zwyciężali goście. Trzy punkty Lechii, Piasta i Legii

27.02.2021 23:25
Legia Warszawa

Lechia Gdańsk, Piast Gliwice i Legia Warszawa wygrali na wyjeździe swoje mecze z kolejno Stalą Mielec, Jagiellonią Białystok i Górnikiem Zabrze w 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy. We wszystkich spotkaniach o zwycięstwie zadecydował jeden gol.

• Lechia Gdańsk, Piast Gliwice i Legia Warszawa zwyciężyli swoje sobotnie, wyjazdowe mecze 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy
  • Gdańszczanie wygrali 1:0 ze Stalą Mielec, gliwiczanie - 1:0 z Jagiellonią Białystok, zaś warszawianie pokonali Górnik Zabrze 2:1

Sobotnie mecze 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy rozpoczęły się od spotkania Stali Mielec z Lechią Gdańsk.

Biało-zieloni pokonali mielczan 1:0, a jedyną bramkę w meczu zdobył powracający po kontuzji Łukasz Zwoliński. 28-letni napastnik dość przypadkowo otrzymał piłkę po przebitce wygranej przez Jana Biegańskiego, ale zachował się jak prawdziwy lis pola karnego - atakujący gdańszczan pewnie, kierunkowo przyjął to zagranie, ograł bramkarza i tuż przy słupku wpakował futbolówkę do siatki. To było dla niego czwarte trafienie w tym sezonie.

Ekstraklasa: Skromne wygrane Lechii i Piasta. Legia pokonała Górnika

Takim sam wynik padł w sobotę w Białymstoku. Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Jagiellonię 1:0, ale podopieczni Waldemara Fornalika zrobili to w zupełnie innym stylu niż lechiści.

Popularne "Piastunki" nie tylko grały w przewadze od 60. minuty (czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy, Błażej Augustyn), ale strzelili swojego gola dopiero w doliczonym czasie gry. Piękną bramką, choć prawdopodobnie całkowicie przypadkową, popisał się Portugalczyk Tiago Alves.

Więcej niż jeden gol padło dopiero w meczu Górnika z Legią, wygranym ostatecznie przez "Wojskowych" 2:1.

Warszawianie otworzyli wynik spotkania już w czwartej minucie, gdy świetną, prostopadłą piłkę od Chorwata Josipa Juranovicia wykończył na wślizgu Bartosz Kapustka.

Zabrzanie wyrównali tuż przed przerwą, gdy rzut karny przyznany za faul Artura Jędrzejczyka wykorzystał Hiszpan Jesus Jimenez.

Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w 82. minucie, gdy 21-letni rezerwowy legionistów, Kacper Kostorz, otrzymał świetne, prostopadłe podanie od Brazylijczyka Luquinhasa, położył obrońcę Górnika, a następnie z zimną krwią uderzył po dłuższym rogu.

W niedzielę miejsce będą miały kolejne trzy pojedynki w 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy. O 12:30 Wisła Płock zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków, o 15:00 Cracovia podejmie na własnym stadionie Zagłębie Lubin, a o 17:30 Śląsk zagra we Wrocławiu z Pogonią Szczecin.