Zamknij

Ekstraklasa: Porażka Śląska Wrocław, Kucharczyk bohaterem Pogoni

19.09.2020 19:43
Pogoń - Śląsk
fot. PAP

Pogoń Szczecin wygrała ze Śląskiem Wrocław 1:0 w meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa pod koniec spotkania zdobył Michał Kucharczyk.

Po niemrawym początku w 17. minucie goście powinni objąć prowadzenie. Po dograniu z boku Piotra Samca-Talara piłkę przepuścił Dante Stipica, ale strzał Piotra Celebana zablokował Hubert Matynia.

W odpowiedzi główkowali na bramkę Śląska Michał Kucharczyk i Alex Gorgon, ale Matus Putnocky pierwszy strzał złapał, a drugi przeleciał nad bramką. Dwójka Gorgon – Kucharczyk wypracowała najciekawszą akcję w 24 min. Skończyło się wolejem tego drugiego minimalnie nad bramką.

W 38 min. doskonałą sytuację miał Dino Stiglec, ale przegrał pojedynek oko w oko z Dentem Stipicą.

Po ciekawej pierwszej części meczu, w drugiej oba zespoły skupiły się na defensywie i nie było już tak wielu sytuacji podbramkowych.

W 78. min składną akcję w polu karnym Pogoni przeprowadził duet Robert Pich – Erik Exposito, ale mocny strzał Hiszpana przeleciał ponad bramką.

Pogoń - Śląsk: Skromna wygrana Portowców

W 85. min spoza pola karnego strzelał Kamil Drygas, Putnocky tylko wzrokiem odprowadził piłkę, która jednak minęła jego bramkę. Chwilę później ci sami zawodnicy spotkali się bardzo blisko. Wyskakującego do centry pomocnika Pogoni staranował bramkarz Śląska i sędzia Krzysztof Jakubik bez wahania odgwizdał rzut karny. Strzelcem został Michał Kucharczyk, a że Pytnocky w ciemno rzucił się w lewą stronę, to strzał w sam środek bramki był skuteczny.

Pogoń mogła ten mecz wygrać nawet 2:0, ale w ostatniej akcji spotkania młody Kacper Smoliński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Michał Kucharczyk (89-karny).

RadioZET.pl/PAP