Ekstraklasa: Raków zatrzymał Zagłębie

14.09.2020 20:10
Raków - Zagłębie

Raków Częstochowa pokonał Zagłębie Lubin w ostatnim meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy 2:1. Obie bramki częstochowianie zdobywali na początku każdej z połów.

Częstochowianie już w 30. sekundzie konfrontacji pokazali, że gra w roli gospodarzy w Bełchatowie w ogóle im nie przeszkadza. Autorem najszybciej zdobytej bramki w obecnych rozgrywkach był Vladislavs Gutkovskis. Reprezentant Łotwy uciekł obrońcom Zagłębia i z bliska główkował do bramki po wrzutce Frana Tudora.

Kolejne minuty też należały do drużyny Marka Papszuna, która często zagrażała bramce ekipy gości. M.in. w 13. minucie przed stratą gola przy strzale Kamila Piątkowskiego Zagłębie uratował bramkarz Dominik Hładun.

Podopieczni trenera Martina Seveli rozkręcili się niewiele przed końcem pierwszej połowy, a najbliżej wyrównania był Jewgienij Baszkirow. Uderzenie Rosjanina zza pola karnego złapał na linii bramkowej Jakub Szumski.

Raków - Zagłębie: Pierwsza porażka Miedziowych

Lepsza gra gości mogła zwiastować emocje po przerwie, ale druga część meczu znów okazała się zabójcza w wykonaniu graczy Rakowa. W 48. minucie prowadzili 2:0 po trafieniu Davida Tijanica. Słoweniec wykorzystał błąd lubinian i ładną akcję swoich kolegów.

W końcu mecz ożywiła w ostatnich 30 minutach szybsza gra drużyny Zagłębia i zdobyty przez nią gol w 66. min, za sprawą rezerwowego Roka Sirka. Wcześniej bardzo dobrych okazji po stronie gospodarzy nie wykorzystali jednak Petr Schwarz i Tijanic, który nie trafił w piłkę kilka metrów przed bramką.

Do ekipy z Lubina należała końcówka spotkania, a szczególnie ostatnie minuty, w których przyjezdni do ataku rzucili już wszystkie siły. Mimo kilku szans, nie byli jednak w stanie uchronić się od pierwszej porażki w tym sezonie.

Raków i Zagłębie po trzech meczach mają po sześć punktów.

Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Vladislavs Gutkovskis (1-głową), 2:0 David Tijanic (48), 2:1 Rok Sirk (66).