Ekstraklasa: Wyjazdowe zwycięstwo Rakowa ze Stalą. Pełna dominacja

19.09.2021 15:05
Stal - Raków

Stal Mielec przegrał na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa 0:3 w pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Częstochowianie kończyli mecz w "dziesiątkę", po tym jak w 68. minucie czerwoną kartkę zobaczył Fabio Sturgeon.

Jako pierwsi groźny strzał na bramkę oddali gracze z woj. podkarpackiego. W 3. min próbował zaskoczyć bramkarza Grzegorz Tomasiewicz, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczkę.

Potem, w pierwszej połowie częściej przy piłce byli częstochowianie. Dwa razy bliski zdobycia gola był Walerian Gwilia - w 12. i 14. min. W obu przypadkach świetnymi interwencjami popisał się Rafał Strączek.

Stal mogła przed przerwą objąć prowadzenie w 35. min. W tym przypadku groźnie, ale bez efektu bramkowego uderzył Krystian Getinger.

Ekstraklasa: Pewna wygrana Rakowa ze Stalą

W 58. min Ivi Lopez, który wszedł na boisko po przerwie, tak uderzył piłkę z rzutu wolnego, że ta poleciała obok muru, odbiła się przed Strączkiem i wpadła do siatki.

Dziesięć minut później czerwoną kartkę - za druga żółtą - otrzymał zawodnik Rakowa Fabio Sturgeon. Grając z przewagą jednego zawodnika, Stal przeważała, ale nie zdołała wyrównać. Straciła za to dwie bramki, które padły po kontrach Rakowa. Ich autorami byli Vladislavs Gutkovskis i Mateusz Wdowiak.

W zespole częstochowskim nie zagrał- ze względu na uraz - podstawowy bramkarz Vladan Kovacevic. Zastąpił go Kacper Trelowski, dla którego był to drugi występ w ekstraklasie.

PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Ivi Lopez (58-wolny), 0:2 Vladislavs Gutkovskis (80), 0:3 Mateusz Wdowiak (90+1).