Ekstraklasa: Pogoń Szczecin pewnie wygrała z Radomiakiem

04.03.2022 23:07
Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin w meczu 24. kolejki Ekstraklasy wygrała z Radomiakiem 4:0. Dzięki temu, przynajmniej do meczu Lech Poznań - Raków Częstochowa, awansowała na pozycję lidera.

Pogoń objęła prowadzenie już w 6. minucie, gdy do siatki rywali trafił Kamil Drygas. Skromne prowadzenie utrzymała do przerwy. Po zmianie stron grało jej się dużo łatwiej po tym, jak w 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał zawodnik gości, Luizao. Chwilę później na 2:0 podwyższył Konstantinos Triantafyllopoulos, a w 76. minucie na 3:0 trafił Mateusz Legowski. Wynik meczu ustalił Jean Carlos.

Wcześniej, w spotkaniu otwierającym 24. kolejkę,  Stal Mielec zremisowała u siebie z Jagiellonią Białystok.