Ekstraklasa: Zwycięstwo Legii w zaległym meczu

21.10.2020 19:55
Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:1 (0:0). Mecz był rozgrywany w ramach zaległego 5. kolejki PKO Ekstraklasy.

W pierwszej połowie gra była niezwykle wyrównana. Jednak to legioniści stwarzali sobie groźniejsze sytuacje i byli bliżsi zdobycia gola. Ostatecznie na Łazienkowskiej po pierwszych 45 minutach nie padła żadna bramka.

Po zmianie stron gospodarze błyskawicznie wyszli na prowadzenie. W 46. minucie Juranović odebrał piłkę przed polem karnym Śląska i nie wahając się ani chwili uderzył na bramkę gości, otwierając wynik meczu.

Legia - Śląsk: Mistrzowie Polski górą w zaległym meczu Ekstraklasy

Od tego momentu mistrzowie Polski zaczęli coraz śmielej atakować bramkę rywali, którzy w 73. minucie znów musieli uznać wyższość przeciwnika. Będący na lewej stronie Lucquinhas płasko podał w kierunku Michała Karbownika. Finalnie do piłki dopadł Pekhart i umieścił ją w siatce wrocławian.

W 81. minucie drużyna Śląska zdołała zdobyć bramkę kontaktową. Goście wykorzystali błąd Jędrzejczyka, który niecelnie podał w poprzek boiska do Lewczuka. Piasecki przejął futbolówkę i będąc sam na sam z Arturem Borucem, pokonał byłego reprezentanta Polski.

Ostatecznie Legia wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:1.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Josip Juranovic (46), 2:0 Tomas Pekhart (73), 2:1 Fabian Piasecki (81).