Michał Kołba grał na dopingu. Pozytywne wyniki próbki B

10.10.2019 14:38
Michał Kołba na dopingu
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Wyniki badania próbki B potwierdziły pozytywny wynik testu antydopingowego przeprowadzonego u bramkarza ŁKS Michała Kołby – poinformował dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski. Pod koniec października komisja dyscyplinarna agencji wymierzy piłkarzowi karę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Antydopingowy test u bramkarza i kapitana ŁKS został przeprowadzony po meczu z Cracovią rozgrywanym w drugiej kolejce obecnego sezonu ekstraklasy. Wykazał on stosowanie u niego niedozwolonego środka dopingowego.

27-letni zawodnik został wówczas zawieszony i zwrócił się do Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) o analizę drugiej pobranej podczas badania próbki. - Jej wynik również okazał się pozytywny i na tej podstawie zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec zawodnika – powiedział w czwartek dyrektor POLADA. Wyjaśnił, że w organizmie piłkarza wykryto zabronioną substancję klomifen.

Michał Kołba na dopingu: Co grozi bramkarzowi?

Rynkowski dodał, że na 29 października wyznaczono w tej sprawie termin rozprawy przed panelem dyscyplinarnym Polskiej Agencji Antydopingowej, która wymierzy zawodnikowi karę. Grozi mu nawet dwuletnia dyskwalifikacja.

- Z punktu widzenia przepisów antydopingowych klub nie poniesie konsekwencji. Dzieje się tak wówczas, kiedy doping zostanie wykryty u co najmniej dwóch zawodników. Wtedy można rozpatrywać ewentualną dyskwalifikację wyników osiągniętych przez drużynę – tłumaczył szef antydopingowej agencji.

Kołba do 12 września, kiedy o podejrzeniu stosowania przez niego dopingu poinformował łódzki klub, wystąpił we wszystkich rozegranych do tamtej porty siedmiu meczach trwającego sezonu ekstraklasy. Później w bramce ŁKS zastąpił go pozyskany Arkadiusz Malarz. Beniaminek ekstraklasy z siedmioma punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

RadioZET.pl/PAP