Ekstraklasa: Lech wykorzystał potknięcie Rakowa, tytuł coraz bliżej

08.05.2022 19:46
Lech - Piast

Lech Poznań w meczu 32. kolejki Ekstraklasy wygrał z Piastem Gliwice 2:1. Dzięki temu na dwie kolejki przed końcem sezonu awansował na pozycję lidera Ekstraklasy.

Lech Poznań przystąpił do spotkania ze świadomością, że w swoim spotkaniu tej kolejki punkty stracił główny rywal do zdobycia mistrzostwa - Raków. Klub z Częstochowy tylko zremisował z Cracovią 1:1.

Prowadzenie Kolejorzowi dał Jakub Kamiński, który w 16. minucie dał swojej ekipie prowadzenie. Wyrównał tuż po przerwie Damian Kądzior, ale ostatnie słowo należało do Lecha, który zapewnił sobie zwycięstwo za sprawą trafienia Mikaela Ishaka z 88. minuty.

Dzięki tej wygranej Lech awansował na pozycję lidera tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Rakowem. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.