Ekstraklasa: Grad goli w przedostatniej kolejce strefy spadkowej

14.07.2020 22:44
ŁKS - Raków

Aż szesnaście bramek padło w czterech meczach przedostatniej kolejki Ekstraklasy strefy spadkowej. Najwięcej emocji było w Łodzi, gdzie ŁKS pokonał Raków Częstochowa 3:2.

Bohaterem meczu był Samu Corral, który dźwignął się po fatalnym początku. Już w 13. minucie strzelił bramkę samobójczą, po której goście prowadzili 1:0. Do wyrównania chwilę później doprowadził Michał Trąbka, ale tuż przed przerwą na prowadzenie znów wyszli piłkarze Rakowa. Tym razem do własnej bramki trafił Maciej Wolski. Po zmianie stron Corral odpokutował winy i to z nawiązką. Jego dwie bramki zapewniły gospodarzom trzy punkty.

Tym samym ŁKS wygrał z Rakowem Częstochowa 3:2. Jeśli chodzi o pozostałe mecze, to Zagłębie Lubin pokonało u siebie Wisłę Kraków 3:1, Arka Gdynia przegrała z Górnikiem Zabrze 1:2, a Wisła Płock okazała się lepsza od Korony Kielce 3:1.

Po 36 kolejkach Ekstraklasy liderem grupy spadkowej jest Górnik, który wyprzedza Wisłę Płock i Zagłębie Lubin. Pewne utrzymania na kolejny sezon są też Raków i Wisła Kraków. Z Ekstraklasą żegnają się natomiast Arka, Korona Kielce i ŁKS.